پیروزی آرژانتین با هت تریک مسی/ شیلی به سختی بولیوی را شکست داد
پیروزی آرژانتین با هت تریک مسی/ شیلی به سختی بولیوی را شکست داد

تیم ملی فوتبال آرژانتین با درخشش لیونل مسی پاناما را با پنج گل شکست داد. مسی تنها ۳۰ دقیقه بازی کرد و موفق شد سه گل به ثمر رساند. در دیگر دیدار برگزار شده هم شیلی با نتیجه دو بر یک بولیوی را از پیش رو برداشت.

به گزارش یوپنا، در ادامه مرحله گروهی رقابت های کوپا آمه ریکا دو دیدار برگزار شد. در دیدار نخست تیم ملی فوتبال شیلی که در دیدار نخست خود با دو گل برابر آرژانتین تن به شکست داده بود برابر بولیوی به میدان رفت و موفق شد با نتیجه دو بر یک بازی را به سود خود به پایان رساند تا به صعود از این گروه امیدوار شود.

هر دو گل شیلی را در این دیدار آرتورو ویدال به ثمر رساند. ستاره یوونتوس در دقیقه ۴۶ گل نخست خود و بازی را به ثمر رساند اما بولیوی این گل را در دقیقه ۶۱ توسط کامپوس جبران کرد. این دیدار وقت های تلف شده زیادی داشت تا جایکه آرتورو ویدال در دقیقه ۱۰۰ موفق شد گل پیروزی را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا شیلی نخستین سه امتیاز خود را به دست آورد.

و اما در دیگر دیدار برگزار شده تیم ملی فوتبال آرژانتین که یکی از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی است به مصاف پاناما رفت و موفق شد با درخشش لیونل مسی با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی برسد و صعود خود را به دور بعد نهایی کند.

در این دیدار آلبی سلسته شروعی طوفانی داشت و در دقیقه ۷ توسط اوتامندی به گل رسید. در دقیقه ۳۱ آنبیال بازیکن پاناما با کارت قرمز داور از بازی اخراج شد تا کار برای شاگردان خراردو مارتینو راحت شود با این حال نیمه نخست با همین نتیجه به پایان رسید.

در نیمه دوم آرژانتین بازی را تهاجمی آغاز کرد. مارتینو در دقیقه ۶۱ مسی را به جای آگوستو به بازی فرستاد. ستاره آبی اناری ها تنها ۷ دقیقه بعد از ورود به میدان موفق به گلزنی شد تا خیال آرژانتینی ها از پیروزی در این دیدار مطمئن شود.

مسی ۱۰ دقیقه بعد بازهم موفق به گلزنی شد تا نتیجه سه بر صفر شود اما این پایان کار نبود و این ستاره بزرگ فوتبال جهان توانست در دقیقه ۹۰ گل سوم خود و چهارم آرژانتین را به ثمر رساند. آرژانتین که در دقایق پایانی تازه راه افتاده بود این بار توسط آگرو به گل رسید تا بازی در نهایت با نتیجه ۵ بر صفر به پایان رسد.

 مسی نخستین هت تریک را در رقابت های کوپا آمه ریکا جاری به نام خود ثبت کند این درحالی بود که او تنها ۳۰ دقیقه بازی کرد.