ایران یک – صربستان ۳ /شکست ایران مقابل صدر نشین لیگ جهانی
ایران یک – صربستان ۳ /شکست ایران مقابل صدر نشین لیگ جهانی

تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار هفته دوم لیگ جهانی ۲۰۱۶، با نتیجه ۳ بر یک مقابل تیم ملی صربستان شکست خورد.

به گزارش یوپنا،  تیم ملی والیبال ایران در چارچوب آخرین دیدار خود از هفته دوم رقابت‌های لیگ جهانی والیبال از ساعت ۲۱ و ۳۰ به وقت ایران به مصاف تیم ملی والیبال صربستان رفت. 

بلندقامتان ایران در حالی به مصاف تیم بدون شکست و صدرنشین مسابقات رفتند که صرب‌ها ا امتیاز میزبانی هم بهره مند بودند.

دی گاکامو از بلژیک به عنوان داور اول و آلبریت از آمریکا به عنوان داور دوم قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

تیم ملی والیبال ایران در حالی که نمایش نسبتا خوبی در این دیدار داشت در نهایت با نتیجه ۳ بر یک مغلوب تیم بدون شکست مسابقات شد. صرب‌ها با این پیروزی موفق شدند ششمین برد پیاپی خود را کسب کرده و در صدر جدول باقی بمانند.

**ست اول: ایران ۱۹ – صربستان ۲۵

تیم ملی والیبال ایران این دیدار را با ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی، عادل غلامی، محمد جواد معنوی نژاد، میلاد عبادی پور و لیبرو مهدی مرندی آغاز کرد و در آن طرف میدان  یورس کواکویچ، میلوس نیکیچ، مارکو پودراسکنین، نیکولا جوویچ، دراژن لوبوریچ، سرکو لیسینیچ و لیبرو نون ماسترویچ برای تیم صربستان به میدان رفتند.

اولین امتیاز این دیدار در حالی برای تیم صربستان بدست آمد که سرویس آغازین مسابقه را بازیکنان ایران زده بودند. در ادامه برتری در کسب امتیاز با صرب ها همراه بود و ۶ بر ۳ پیش افتادند. دو تیم در امتیاز ۸ بر ۴ به سود صربستان به اولین وقت استراحت فنی این ست و این دیدار شدند. میلاد عبادی پور با زدن یک آبشار به بیرون زمین امتیاز نهم را به صرب ها تقدیم کرد. این امتیاز لوزانو را مجاب به بازبینی صحنه کرد.

در ادامه حملات صرب ها یکی پس از دیگری با دفاع خوب ایران به شکست منجر می شد و اختلاف امتیاز به عدد۲ رسید. خطای تور میلاد عبادی پور باز هم امتیاز را به تیم صربستان داد. سرویس عادل غلامی به تور برخورد کرد تا نتیجه ۱۴ بر ۱۰ به سود صربستان شود. لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد تا نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند. در ادامه دو تیم در حالی به وقت استراحت فنی دوم این ست رفتند که ایران ۱۶ بر ۱۲ از حریفش عقب افتاده بود.

حمزه زرینی با صلاحدید لوزانو به میدان آمد تا این مربی آرژانتینی با تعویض بتواند روند بازی را متفاوت کند. اما باز هم صرب‌ها تسلط بیشتری روی توپ و میدان داشتند. تا جایی که ۲۱ بر ۱۶ از ایران پیش افتادند و لوزانو بار دیگر وقت استراحت گرفت. در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۱۹ صربستان تمام شد تا ایران یک بر صفر عقب بیافتد.

**ست دوم : ایران ۲۶- صربستان ۲۴

در ست دوم برتری آغازین با تیم ملی ایران همراه بود. بازیکنان ایران در حملات منظم و برنامه ریزی شده توانستند در همان ابتدا چند امتیاز تصاحب کنند. دو تیم در امتیاز ۸ بر ۵ به وقت استراحت فنی اول این ست رفتند. تیم ملی ایران در زدن سرویس عملکرد خوبی داشت و دریافت حریف را با مشکل مواجه کرده بود.

اختلاف امتیاز دو تیم با آشفتی دفاع روی تور ایران به عدد دو رسید ، اختلاف امتیازی که منجر شد لوزانو تقاضای وقت استراحت کند. در ادامه اختلاف امتیاز به عدد یک رسید و دو تیم ۱۶ بر ۱۵ راهی وقت استراحت فنی دوم ست دوم شدند. سرویس سید محمد موسوی راهی اوت شد و نتیجه ۱۶ بر ۱۶ شد. 

 

بازیکنان ایران که اختلاف سه امتیاز خود با حریفشان را از دست داده بودند زودتر از صربستان به امتیاز ۱۸ رسیدند و پس از آن میلاد عبادی پور با یک سرویس عالی نتیجه را ۱۹ بر ۱۷ به سود ایران کرد تا شاگردان لوزانو بار دیگر از حریف پیش بیفتند. امتیاز ۲۰ هم توسط عادل غلامی برای ایران بدست آمد تا بار دیگر ایران با سه پوئن اختلاف جلو بیفتد.

در پایان این تیم ملی ایران بود که توانست در ست دوم این دیدار به برتری برسد و نتیجه را یک بر یک به تساوی بکشاند. شاگردان رائول لوزانو آرژانتینی در ست دوم با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به برتری رسیدند. 

**ست سوم: ایران ۲۵ – صربستان ۱۸

عادل غلامی آغاز کننده ست سوم دیدار دو تیم ایران و صربستان بود.سرویسی که به اولین امتیاز برای تیم صربستان منجر شد. صرب ها در ابتدای این ست از ایران پیش افتادند و در امتیاز ۸ بر ۵ به وقت فنی استراحت رفتند.بازیکنان ایران در حملات هماهنگی خوبی داشتند و حمزه زرینی به خوبی امتیاز بدست می‌آورد. با این حال برتری همچنان با صرب ها همراه بود.

تیم ملی ایران ۱۳ بر ۸ از میزبان خود عقب افتاده بود که لوزانوو تقاضای وقت استراحت کرد. پس از آن امتیاز نهم را بازیکنان ایران بدست آوردند. اصابت سرویس بازیکن صرب به تور امیاز را ۱۰ بر ۱۵ کرد. مصطفی شریفات دیگر بازیکن نیمکت نشین ایران بود که با صلاحدید کادر فنی راهی میدان شد.

ملی پوشان والیبال نتوانستند تا پایان این ست اختلاف امتیاز ایجاد شد را ار بین ببرند و با نتیجه۲۵ بر ۱۸ مغلوب صربستان شدند تا نتیجه بازی ۲ بر یک به سود تیم میزبان شود.

**ست چهارم : ایران ۲۱ – صربستان ۲۵ 

در ست چهارم دو تیم آغاز نسبتا پایاپایی داشتند. تیم ملی صربستان که تنها یک ست تا پیروزی در این دیدار فاصله داشت برای بردن ایران به زمین آمده بود. بازیکنان ایران هم در تلاش بودند با پیروزی در این ست بازی را به ست پنجم بکشانند. دو تیم در امتیاز ۸ بر ۷ به سود ایران به وقت استراحت فنی نخست این ست رفتند. رائول لوزانو با بازیکنانش صحبت کرد و نکات لازم را به آن‌ها گفت.

دو تیم امتیازات را یک به یک بدست می‌آوردند و این در حالی بود که ایران همچنان با یک امتیاز از حریف پیش بودند. دو تیم در حالی به دومین وقت استراحت فنی این دیدار رفتند که نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به سود شاکردان لوازانو بود. با این حال در نهایت این تیم صربستان بود که با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ برنده این ست و این دیدار شد.

با این نتیجه پرونده حضور تیم ملی والیبال ایران در هفته دوم لیگ جهانی با یک پیروزی و دو شکست بسته شد. بلندقامتان در این هفته مقابل بلغارستان به پیروزی رسیدند اما در دو دیدار بعدی مقابل برزیل و صربستان تن به شکست دادند. شاگردان لوزانو از یازدهم تیر ماه نبرد خود در هفته سوم را در حالی آغاز خواهند کرد که میزبان هستند.