حال تولیدکنندگان میگو وخیم است/ صنعت پرورش میگو اقتصادی ترین تولید در بخش کشاورزی است
حال تولیدکنندگان میگو وخیم است/ صنعت پرورش میگو اقتصادی ترین تولید در بخش کشاورزی است

مدیر عامل اتحادیه پرورش دهندگان سیستان و بلوچستان گفت: تولیدکنندگان میگو با مشکلات متعددی اعم از نبود نقدینگی، بیماری و بهره بالای وام بانکی مواجه هستند که این امر لطمه بزرگی به این بخش وارد کرده است.

کیوان رهبران مدیر عامل اتحادیه پرورش دهندگان سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان گفت: تولیدکنندگان میگو با مشکلات متعددی اعم از نبود نقدینگی، بیماری و بهره بالای وام بانکی مواجه هستند که اخیرا انتصاب غیر کارشناسانه مدیر کل شیلات استان لطمه بزرگی به این بخش وارد کرده است.

رهبران با اشاره به وضعیت تولید میگو استان اظهار داشت: از ۱۳۵۰ استخر آماده پرورش به سبب مشکلاتی همچون سیل و طوفان اخیر بازسازی مزارع موجود تنها ۱۰۵ هکتار زیر کشت رفتند .

وی در ادامه  با بیان اینکه صنعت پرورش میگو اقتصادی ترین تولید در بخش کشاورزی است،خاطر نشان کرد: با توجه به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل همواره لازم است که دولت با حمایت از تولید این واحد ها را به چرخه تولید بازگردانند. 

 مدیر عامل اتحادیه پرورش دهندگان سیستان و بلوچستان با اشاره به پیش بینی میزان تولید افزود: میزان تولید میگو درسال جاری غیر قابل پیش بینی است و از این رو لازم است که سیستم بانکی با اعطای تسهیلات و سود کم در راستای حمایت از تولید به میدان بیاید.