پیش بینی یزدانی ازخروج صنایع کوچک از رکود تا پایان امسال/ رمز موفقیت بنگاه‌ها چیست؟
پیش بینی یزدانی ازخروج صنایع کوچک از رکود تا پایان امسال/ رمز موفقیت بنگاه‌ها چیست؟

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: «اگر بنگاه‌ها به درستی مدیریت نشود، بازار به خوبی شناسایی نشود، اصول علمی در تولید به‌کار نرود و به کاهش هزینه‌ها دقت نشود، مشکلات گذشته باقی می‌ماند.»

علی یزدانی در پاسخ به این پرسش که آیا خروج از رکود را در میان صنایع کوچک و متوسط احساس می‌کنید؟ اظهار داشت: «خروج از رکود را شاخص‌ها مشخص می‌کند و باید برمبنای آنها باید قضاوت کرد. اما آنچه که خودم از مجموعه صنایع کشور می‌بینم، امیدواری برای این حرکت در کل استان‌ها وجود دارد و عزم جدی نیز در همه مسوولان دیده می‌شود.»

وی افزود: «پیش‌بینی من این است که تا پایان سال این اتفاق حتما محقق می‌شود؛ البته موانعی وجود دارد و دستگاه‌ها محتاط هستند.»

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: «در دوره جنگ، فرماندهی واحد بود که ما را پیروز کرد. تحقق اقتصاد مقاومتی نیز نیاز به همراهی همه دارد و همه باید در این مسیر حرکت کنند.»

یزدانی تصریح کرد: «در حال حاضر کشور در حوزه صنایع کوچک و متوسط به دلیل پراکندگی زیاد، با کوچک‌ترین تکانه تعطیل می‌شوند و با کوچک‌ترین حمایت نیز فعال می‌شوند.»

وی متذکر شد: «ما حتما باید واحدهایی را تحت حمایت قرار دهیم که تا پایان امسال به بهره‌برداری و چرخه تولید برسند و در عین حال، بازار داشته باشند و توان مدیریتی لازم برای اداره کارخانه را داشته باشند.»

رییس سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی عنوان کرد: «یکی از رموز موفقیت بنگاه‌ها، مدیریت صحیح است. اگر بنگاه‌ها به درستی مدیریت نشود، دچار ورشکستگی می‌شوند.»

یزدانی تاکید کرد: «اگر بنگاه‌ها به درستی مدیریت نشود، بازار به خوبی شناسایی نشود، اصول علمی در تولید به‌کار نرود و به کاهش هزینه‌ها دقت نشود و قیمت تمام شده مهم نباشد، مشکلات گذشته باقی می‌ماند.»

 

منبع: خبر آنلاین

upna