طیب نیا: مشکلی برای وصول پول نفت وجود ندارد
طیب نیا: مشکلی برای وصول پول نفت وجود ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ما اکنون برای وصول پول نفت مشکلی نداریم، پیش از این هزینه بسیاری برای پول نفت پرداخت می کردیم اما اکنون بدون هزینه اضافی از منابع حاصل از فروش نفت بهره می بریم.

به گزارش یوپنا، علی طیب نیا در حاشیه جلسه دیروز (یکشنبه، ١٧ مردادماه) هیئت دولت، در پاسخ به پرسشی درباره تعامل ایران با بانک های جهانی افزود: متاسفانه برای ارتباط با بانک های بزرگ جهانی دچار مشکل هستیم و به دلایلی مختلف هنوز با ما کار جدی نمی کنند که همکاران ما و بانک مرکزی در حال پیگری این موضوع هستند.

وی اظهار کرد: انتظار ما این بود که بعد از برجام بتوانیم با بانک های بزرگ دنیا کار کنیم دلایل مختلف برای این مشکل اعلام می شود، از جمله در مورد صورت های مالی بانک های ما، بهانه پولشویی و تامین مالی تروریسم مطرح می کردند که خوشبختانه با اقدامات موثری که در ماه های اخیر انجام شد برخی محدودیت ها رفع شد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: برای نمونه ما پیش از این جز فهرست سیاه مبارزه نکردن با پولشویی بودیم که از این فهرست خارج شدیم.

طیب نیا گفت: ما با بانک های کوچک و متوسط هیچ مشکلی نداریم و انواع تعاملات بانکی با آنها در حال انجام است و در آینده نزدیک شاهد برقراری بانک های ما با بانک های بزرگ جهانی خواهیم بود.

وی درباره منابع نفتی نیز تصریح کرد: ما اکنون برای وصول پول نفت مشکلی نداریم. پیش از این هزینه بسیاری برای پول نفت پرداخت می کردیم اما اکنون بدون هزینه اضافی از منابع حاصل از فروش نفت بهره می بریم.
منبع: شانا
upna