تمام پول های بلوکه شده پتروشیمی شازند اراک دریافت شد
تمام پول های بلوکه شده پتروشیمی شازند اراک دریافت شد

مدیر عامل پتروشیمی شازند گفت : این شرکت جزو اولین شرکت هایی بوده که در دوران پساتحریم توانسته تمامی پول های بلوکه شده خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت نماید .

خداداد غریب پور در گفت و گو با نفت ما افزود :11.5 تن نقره شرکت پتروشیمی شازند که از سال 85 توسط شرکتی آلمانی بلوکه شده بود کاملا دریافت شده است .

به گزارش یوپنا، وی همچنین گفت : 1.5 میلیون دلار از وجوه این شرکت که در ژاپن بلوکه شده بود نیز وصول شده است .

غریب پور دیگر دستاورد پتروشیمی شازند در دوران پساتحریم را ارتباط مستقیم با سازندگان تجهیزات خارجی عنوان و بیان کرد : 50 درصد از تامین قطعات پتروشیمی شازند و نیز کاتالیست های مهم اکنون بدون واسطه و از طریق سازندگان اصلی صورت می پذیرد که این امر هزینه های تامین قطعات را به شدت کاهش داده است .

 وی افزود: پتروشیمی شازند جزو قدیمی ترین مجتمع های پتروشیمی می باشد و تنوع محصولات تولیدی در پتروشیمی شازند وجه تمایز این واحد با سایر مجتمع های پتروشیمی است .

921101818844893

امکان تعامل مستقیم با منابع اصلی بعد از توافقات اخیر به وجود آمده و در حال مذاکره با لایسنسورهای اصلی در خصوص امکان انجام اصلاحیه هایی در کوره ها به منظور جایگزین نمودن درصد بیشتری گاز LPG به جای نفتا در میزان خوارک مجتمع هستیم .

غریب پور اضافه کرد : قیمت LPG پیشنهادی برای تحویل به مجتمع های پتروشیمی برابر با FOB خلیج فارس می باشد که در حال مذاکره برای تعیین این قیمت می باشیم چرا که قیمت ارائه شده کفاف سرمایه گذاری های سنگین برای تغییر کاربری خوارک را نمی کند. وی در خصوص طرح های در دست اجرای شرکت پتروشیمی شازند گفت : با توجه به اینکه روزانه 20 هزار متر مکعب آب در پتروشیمی شازند مصرف می شود درصدد هستیم طرح جامع آب و پساب که جزو طرح های الویت دار می باشد و نیز طرح جمع آوری بخارات گاز بنزین را در دستور کار اجرا قرار دهیم.

 غریب پور اظهار کرد : اکثر طرح های پیش روی پتروشیمی شازند به جهت خوارک مایع در بخش کارایی واحد ها معطوف گشته است . وی از ورود محصولات مجتمع پتروشیمی شازند به بازارهای جنوب شرقی آسیا خبر داد و گفت : اخیرا مذاکراتی با کشورهای اروپایی برای فروش محصولات نیز صورت گرفته است . وی عنوان کرد : با توجه به اینکه صنعت پتروشیمی یک صنعت دانش بنیان می باشد و موضوع دانش و تجربه در آن بسیار با اهمیت است از این رو سعی داشته ایم تا با ایجاد فضایی برای انتقال دانش و تجربه،  نظام پیشنهادات را در پتروشیمی شازند پیاده سازی کنیم، که به حمدا… در این خصوص تا حدود زیادی موفق بودیم و همه روزه شاهد ارائه پیشنهادات همکران هستیم. مدیر عامل پتروشیمی شازند بیان داشت:  25 درصد پرسنل در این طرح با ارائه پیشنهادات سازنده حضور داشته اند که این امر می تواند در جهت بهبود شرایط موجود موثر واقع شود.

upna