بهترین دانشگاه برای ادامه تحصیل کدام است ؟
بهترین دانشگاه برای ادامه تحصیل کدام است ؟

گروه دانشگاه – اکنون نوبت به انتخاب رشته که در واقع به نوعی انتخاب مسیر زندگی فرد هم هست فرا رسیده است. به گزارش یوپنا، به طور طبیعی برخی انتخاب های در زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است که حتی تا پایان عمر آثار این انتخاب در زندگی انسان موثر خواهد بود. انتخاب رشته و […]

گروه دانشگاه – اکنون نوبت به انتخاب رشته که در واقع به نوعی انتخاب مسیر زندگی فرد هم هست فرا رسیده است.

به گزارش یوپنا، به طور طبیعی برخی انتخاب های در زندگی از اهمیت زیادی برخوردار است که حتی تا پایان عمر آثار این انتخاب در زندگی انسان موثر خواهد بود.

انتخاب رشته و محل دانشگاه بدون شک پس از ازدواج مهم ترین انتخاب در زندگی محسوب می شود و یک انتخاب درست می تواند آینده هر فردی را تضمین کند.

بدون شک باید دانشگاهی را انتخاب کرد که بتواند خروجی و نتیجه قابل قبولی بدهد یعنی اگر قرار است 4 سال وقت خود را برای ادامه تحصیل بگذاریم بدانیم پس از آن در آزمون های استخدامی یا آزمون های مقاطع بالا امکان موفقیت وجود دارد.

یک دانشگاه خوب باید دارای خصوصیاتی همچون، ارزان بودن، دسترسی آسان و سبک آموزشی آن به گونه ای باشد که فرد قادر به ارائه معلومات خود در آزمون های مختلف باشد.

بخشی از صحبت های نفر اول آزمون وکالت کشور در این زمینه قابل توجه است؛ علی اکبر غلامی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی حقوق دانشگاه پیام نور و رتبه یک آزمون وکالت سال ۹۴ در گفت و گویی بیان داشت: من در سال ۸۰ با رتبه ۵۰۰ در رشته هوا و فضا در دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شدم و پس از فارغ التحصیلی در سال ۹۱ با کشف استعداد خود در رشته حقوق، دانشگاه پیام نور را برای تحصیل انتخاب کردم.
غلامی که در طول دوران تحصیل، در شرکت بازرگانی خود مشغول به فعالیت بوده افزود: در کمتر دانشگاهی، دانشجویان ملزم به مطالعه منابع اصلی رشته خود هستند و بنده این موضوع را در جمع مسئولین دانشگاه پیام نور مطرح کردم که دانشگاه پیام نور راه درستی را برای آموزش دانشجویان خود انتخاب کرده است.
وی یادآور شد: علاوه بر کتاب محور بودن و شیوه برگزاری غیرحضوری کلاسها (به جز دروس عملی و آزمایشگاهی) در دانشگاه پیام نور، هزینه تحصیل در این دانشگاه نیز پائین تر از همه دانشگاه های شهریه ای است.

2d692ef8-f5f4-4312-9f8f-d10f5cf5bb3e

به گزارش یوپنا، اگر بدانیم در آخرین رتبه بندی دانشگاهها، پیام نور جزو ده دانشگاه اول ایران از نظر کیفیت آموزشی است و تیم های ورزشی این دانشگاه و دانشجویان آن در مسابقات مختلف جهانی و منطقه ای مدال های رنگین کسب می کنند، در انتخاب این دانشگاه مصمم تر خواهیم شد.

نه تنها نفر اول آزمون وکالت بلکه به گواه آمار سازمان سنجش، دانش آموختگان کارشناسی پیام نور بیشترین آمار قبولی در دانشگاههای دولتی در مقطع ارشد را داشته اند و شاید دلیل عمده این مسئله منبع محور بودن این دانشگاه و تاکید بر آموزش مفهمومی دروس است.

جالب این که بندرت فارغ التحصیل دانشگاه پیام نوری را پیدا می کنیم که بیکار باشد و از این حیث دانشگاه پیام نور رکورد دار است چرا که بزرگترین جامعه دانشجویی را نیز در خود جای دارد و سیستم تحصیل آن به گونه ای است که فرد با دانش کافی از دانشگاه خارج شده و بازار کار به او نیاز پیدا می کند.

تحصیل همزمان با کار، زمینه ادامه تحصیل را برای شاغلان و حتی زنان خانه دار نیز فراهم ساخته و از این بابت محدودیتی برای ادامه تحصیل در پیام نور وجود ندارد.

از مزایای عمده تحصیل در دانشگاه پیام نور ارزان قیمت بودن شهریه این دانشگاه است که حتی از همان ترم اول امکان دریافت وام بدون سود برای پرداخت شهریه وجود دارد و می توان گفت هیچ دغدغه ای از نظر مالی برای مشتاقان تحصیل در این دانشگاه وجود ندارد.

انتقال آسان از واحدی به واحد دیگر در دانشگاه پیام نور امتیازی است که براحتی از آن نمی توان گذشت و این جابجایی راحت موجب شده تا داوطلبان هیچ نگرانی بابت این موضوع نداشته باشند و رشته دلخواه خود را در هر نقطه ایرای زمین که اراده کنند در این دانشگاه تحصیل کنند.

تحصیل همزمان در دو رشته یک امتیاز انحصاری در دانشگاه پیام نور است که طالبان علم به راحتی می توانند از آن استفاده کنند.

به هر روی دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی ایران که در 64 کشور دیگر نیز حضور فعال و موثر دارد، با جمعیت قابل قبول دانشجویی توانسته کارنامه درخشانی از خود بجا بگذارد.

upna