مزیت های بزرگ دانشگاه پیام نور برای کشور از زبان اعضای کمیسیون آموزش عالی مجلس
مزیت های بزرگ دانشگاه پیام نور برای کشور از زبان اعضای کمیسیون آموزش عالی مجلس

دانشگاه پیام نور گامهای مؤثری را در راستای توسعه متوازن در بحث آموزش عالی برداشته است.

دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه سراسری کشور با هدف محرومیت زدایی و فراهم کردن امکان تحصیل برای افراد در نقاط دور دست و افرادی که امکان تحصیل تمام وقت را نداشتند کار خود را پس از انقلاب آغاز کرد. این دانشگاه پس از گذشت نزدیک به گذشت 4 دهه از فعالیت خود همچنان سعی دارد تا با بروزرسانی و بهره مندی از تکنولوژی های نوین آموزشی هم چنان در راستای اهداف عالیه خود گام بردارد.

تعدادی از نمایندگان عضو کمیسیون آموزش عالی درگفتگو با خبرنگار یوپنا به عملکرد دانشگاه پیام نور پرداختند که در ادامه می آید:

 

201607107851737774_Origحبیب اله دهمرده نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور نقش برجسته ای را در توسعه تحصیلات دانشگاهی در مناطق محروم ایفا کرده، افزود: خدمات این دانشگاه در کشور بر هیچ کس پوشیده نیست. این دانشگاه در طول سالهای فعالیت خود توانسته امکان تحصیل را برای افرادی که امکان تحصیل را به صورت تمام وقت نداشتند فراهم کرده و به حق به وظیفه ذاتی خود به خوبی عمل کرده است. نیل به این اهداف مرهون خدمات ارزنده رؤسای تحصیلکرده و خدمتگزار این دانشگاه از جمله ریاست فعلی؛ دکتر رستمی ابوسعیدی دانست و اظهار داشت: قشرهایی همچون کارمندان از جمله گروههایی هستند که علاوه بر ضرورت فعالیت تمام وقت، نیاز مبرم به ادامه تحصیل دارند؛ که این دانشگاه به خوبی این نیاز را مرتفع کرده است.

201607103427500753_Orig

فرهاد فلاحتی نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس:

دانشگاه پیام نور از بدو تأسیس با هدف رفع محرومیت به سمت خانواده هایی پیش رفت که امکان ادامه تحصیل در خارج از حوزه های سکونتی خود را نداشتند و این دانشگاه با کمترین هزینه این امکان را در اقصی نقاط کشور فراهم کرده است.

در صورت فقدان چنین واحد آموزشی یا امکان تحصیل برای این گروه از افراد فراهم نمی شد و یا ادامه تحصیل با مشقت فراوان صورت می گرفت.

فلاحتی در ادامه اذعان کرد: این دانشگاه با وجود مشکلات مالی که تمامی مراکز آموزشی به نوعی با آن دست به گریبان هستند همچنان کمترین میزان شهریه را درمقایسه با سایر دانشگاههای شهریه ای داشته و با وجود این سعی کرده تا به سوی انتفاعی شدن حرکت نکند؛ که این موضوع قابل تقدیر است.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس، در ادامه اخلاق محور بودن و دوری از پرداختن به حواشی و موضوعات غیرآموزشی را از دیگر نقاط مثبت این دانشگاه عنوان و ابراز خرسندی کرد.

به نظر فلاحتی آموزش محور بودن این دانشگاه مهمترین عامل در کسب رضایتمندی خانواده ها و تحصیلکرده گان آن را فراهم آورده است.

 

201606105360422415_Orig

محمد بیرانوندی نماینده مردم لرستان در مجلس:

جامعه ما در دوره ای از زمان به دلیل وجود محدودیتهای زمانی- مکانی و پراکندگی جغرافیایی ممکن بود گروههایی از افراد جامعه؛ همچون کارمندان و ساکنین مناطق دورافتاده از نعمت تحصیلات دانشگاهی محروم شوند. این خلاء با ظهور دانشگاه پیام نور رفع شده و امروز تمام محدودیتها برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور توسط این دانشگاه برداشته شده است.

این دانشگاه همچون یک سازمان پویا پیوسته در راستای تحقق اهداف والای خود، که رفع محرومیت زدایی و فراهم کردن شرایط توسعه متوازن در بحث آموزش عالی در کشور است گام برداشته و امید آن می رود تا هم چون گذشته با مدیریت شایسته ریاست این دانشگاه؛ دکتر رستمی ابوسعیدی که به عنوان یکی از چهره های علمی و ارزنده کشور محسوب می شود بتواند با برنامه ریزی مدون همچون گذشته در جهت رفع مشکلات دیگر کشور همچون بیکاری جوانان نیز گام بردارد.

 

گفت و گو: میثم خاکپور

upna