وزیر نفت ٤ شهریورماه به پارس جنوبی می رود
وزیر نفت ٤ شهریورماه به پارس جنوبی می رود

وزیرنفت به منظور بازدید از فازهای پارس جنوبی و همچنین برخی از طرحهای پتروشیمی و دیدار با مسئولان استانی، آخر این هفته به استان بوشهر می رود.

به گزارش یوپنا، بیژن زنگنه روزهای پنجشنبه و جمعه (٤ و ٥ شهریورماه) از فازهای اولویت دار امسال پارس جنوبی بازدید و با مدیران نفت و گاز پارس جنوبی دیدار و گفتگو می کند.

وزیر نفت شامگاه شنبه (اول شهریورماه) در برنامه تیتر امشب که از شبکه ٦ سیما پخش شد، درخصوص میدان گازی پارس جنوبی با بیان این که اواخر امسال یا اوایل سال آینده به قطر می رسیم، تصریح کرده بود: روزی که کار را در وزارت نفت آغاز کردم تولید روزانه این میدان ٢٤٠ میلیون مترمکعب بود که آخر پارسال به ٣٦٠ میلیون مترمکعب در روز رسیدیم که این میزان با وارد مدار شدن فاز ١٢ به اندازه سه فاز متعارف، ١٥ و ١٦ و ١٧ محقق شد.

زنگنه با بیان این که امسال ان شاء ا.. فاز ١٨، ١٩ (٢ فاز متعارف) و ٢٠ و ٢١ وارد مدار تولید می شوند، افزوده بود: با وارد مدار شدن این فازها تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی به ٥٠٠ میلیون مترمکعب و یا کمی بیشتر از این رقم خواهد رسید و آخر امسال و اوایل سال آینده در برداشت روزانه گاز به قطر می رسیم اما از منظر تجمعی قطر بیش از ٢ برابر ایران برداشت کرده و این بخشی است که ما از دست داده ایم؛ باید توجه داشت در اجرای یک پروژه علاوه بر پول و سرمایه زمان نیز مهم است.

منبع: شانا

upna