دولت در مسیر احقاق حقوق ملت قدمی کوتاه نمی آید/ گام های جدی دولت برای جلوگیری از فسادهای میلیاردی
دولت در مسیر احقاق حقوق ملت قدمی کوتاه نمی آید/ گام های جدی دولت برای جلوگیری از فسادهای میلیاردی

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به این که دولت در مسیر احقاق حقوق ملت قدمی کوتاه نمی آید، از گام های جدی دولت برای جلوگیری از فسادهای میلیاردی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از روابط عمومی معاونت حقوقی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در نشست شورای اداری پیشوا، با اشاره به تلاش رسانه ای دشمنان برای القای شبهات، بزرگ نمایی مشکلات و ناامیدی در جامعه، افزود: امروز ضرورت اطلاع رسانی بیشتر شده است چرا که سیستم اطلاع رسانی و خبر پراکنی در دنیا پیچیده و گسترده تر شده است.
وی تصریح کرد: دولت یازدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که مردم با تورم و گرانی بسیار خطرناک و لجام گسیخته ای مواجه بودند و اقتصاد کشور درگیر رکودی بی سابقه بود.
حجت الاسلام والمسلمین انصاری، ادامه داد: در حالی که باید بر اساس سند چشم انداز توسعه، کشور رشدی هشت درصدی می داشت، اما با تورم بالای 40 درصد و رشد منفی 6.7 درصد مواجه بود و بدهی های دولت به بانک ها و بدهی های بانک ها به بانک مرکزی و بدهی سنگین وزارتخانه ها به پیمانکاران و دستگاه های دیگر بر روی هم انباشته شده و وضعیت بسیار سختی ایجاد کرده بود.
معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به این که وزارت نیرو به تنهایی 26 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران و نیروگاه های بخش خصوصی بدهکار بود، گفت: مزید بر همه این مشکلات تحریم هایی بود که دشواری هایی بزرگی در مسیر توسعه کشور به وجود آورده بود.
حجت الاسلام والمسلمین انصاری، خاطرنشان کرد: با توکل به خداوند، هدایت های مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب، برنامه ریزی دقیق رئیس جمهوری و دولت و حمایت مردم وارد عرصه مبارزه با این مشکلات شدیم و توانستیم در عرصه سیاست خارجی در مصافی دشوار و نفس گیر در مذاکراتی 18 ماهه، عزتمندانه همه حقوق ملت را استیفا کنیم و مانع تحریم را از سر راه کشور برداریم.
وی تصریح کرد: دولت بدون این که گامی از حقوق ملت عقب بنشیند، عزتمندانه همه دستاوردهای کشور در عرصه هسته ای را حفظ کرده و امروز حق هسته ای کشورمان کاملا و به صورت رسمی مورد پذیرش جامعه جهانی قرار گرفته و همه تحریم های فصل هفتمی علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کرد.
معاون رییس جمهوری در امور حقوقی اظهار داشت: امروز اگر چه طرف مقابل برجام در اجرای این سند بدعهدی هایی می کند، اما دولت در مسیر احقاق حقوق ملت قدمی کوتاه نیامده و همان طور که در مسیر حصول برجام ایستادگی کرد، اجرای دقیق و کامل آن را نیز تا گام آخر پی گیری خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین انصاری، گفت: امروز در عرصه های مختلف اقتصادی آزادانه با کشورهای مختلف تعامل داریم در حالی که پیش از این در تعاملات اقتصادی دچار محدودیت ها و مشکلات زیادی بودیم و حتی نفت را فقط چند کشور محدود و با دشواری از ما می خریدند و به ازای پول آن کالاهایی که خودشان می خواستند به ما می دادند و برای تامین برخی کالاها گاه تا 200 درصد هزینه اضافی پرداخت می کردیم.
وی افزود: امروز صادرات نفت کشور به بیش از 2 میلیون و 500 هزار بشکه رسیده که با آزادی عمل کامل به فروش می رسد، همچنین توانسته ایم برداشت خود از میادین مشترک را به سطح قابل قبولی برسانیم که این وضعیت بیش از این هم بهبود خواهد یافت.
وی اظهار داشت: برای جلوگیری از خام فروشی، دولت پالایشگاهی را با هشت واحد پالایشگاهی طراحی کرده که با بهره برداری آن 100 درصد میعانات گازی در داخلی کشور و به همت فرزندان شما تبدیل به محصول می شوند.
معاون امور حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به این که در آغاز فعالیت دولت یازدهم با وجود به کارگیری ظرفیت های پتروشیمی خود و تولید بنزین بی کیفیت، همچنان مجبور بودیم مقدار زیادی بنزین و گازوئیل وارد کنیم، خاطرنشان کرد: تا پایان سال 96 ایران جزو صادرکنندگان بنزین با کیفیت خواهد بود.
وی با تاکید بر این که دولت پایه اصلی اقتصاد مقاومتی را امنیت غذایی می داند، گفت: پس از 12 سال، در سال 95 به خودکفایی در تولید گندم رسیدیم و امروز ذخایر گندم کشور در طول سالهای پس از انقلاب بی نظیر است، همچنین امسال در تولید شکر رکورد شکنی کرده ایم، بدون این که مصرف آب زراعی افزایش یابد.
وی بیشترین اهتمام دولت در عرصه کشاورزی را توجه به گسترش سیستم های نوین آبیاری و دانش بنیان کردن کشاورزی عنوان کرد و اضافه کرد: دولت یازدهم، دولت اقدام و عمل و تدبیر و امید است و در همه تصمیم گیری ها و اقدامات خود بر اندیشه دانشگاهیان و متخصصان و مشورت با متخصصان تکیه کرده که نتیجه آن امروز به میدان آمدن 2 هزار و 500 شرکت دانش بنیان با کمک ارزی و ریالی دولت است.
معاون امور حقوقی رییس جمهوری به قراردادها و طرح های دولت برای همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در حوزه های نفت، صنایع، محیط زیست، مهار آبهای سطحی و مرزی، بهینه کردن مصرف آب و انرژی و سلامت عملکرد درخشان و افتخار آمیزی دارد. تنها در حوزه سلامت 11 میلیون نفر افرادی که فاقد هرگونه بیمه ای بودند، بیمه شدند.
حجت الاسلام والمسلمین انصاری، تصریح کرد: ما از گردنه های سخت عبور کردیم. آوارهای موجود در عرصه اقتصاد و صنعت برداشته شده و چرخ صنعت و اقتصاد روان تر از همیشه در حال گردش است. دولت در حوزه های حمل و نقل ریلی و هوایی، توسعه شبکه راه و بزرگراه های کشور، افزایش ظرفیت بارگیری و تخلیه بنادر و امثال آنها گام های بزرگی برداشته است.
وی با بیان این که در حوزه مبارزه با فساد قدم های بزرگ و اقدامات ریشه ای انجام شده است، خاطرنشان ساخت: دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف اصلاحات ریشه ای انجام داده تا دیگر شاهد فسادهای بزرگ 3 و 12 هزار میلیاردی و ناپدید شدن مبالغ هنگفت سرمایه های مردم نباشیم.
معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به این که در همین حقوق های نامتعارف دولت و رئیس جمهوری با قاطعیت و بی رودربایستی وارد شدند، گفت: برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی قوانین لازم تهیه شده و به زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین انصاری یکی دیگر از کارهای بزرگ انجام شده در کشور را که به همت دولت و مردم انجام شده است، برقراری امنیت کامل در کشور دانست و اظهار داشت: سطح امنیت موجود در کشور، آن هم در میانه منطقه ای که درگیر جنگ و خشونت است، دستاورد بزرگی است که باید به خاطر آن از همه نیروهای امنیتی و نظامی کشور تقدیر و تشکر کنیم.

وی از همه نیروهای سیاسی کشور خواست در رقابت های خود منافع ملی را لحاظ کنند و گفت: دستاوردهای بزرگ نظام نباید در رقابتهای سیاسی مخدوش شود.

معاون امور حقوقی ریاست جمهوری بهبود رابطه قوای سه گانه را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم برشمرد و خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید با مجلس قبل که با دولت همسو نبود رابطه حسنه و مبتنی بر احترام متقابل داشت و اجازه نداد هیچ تنشی بین روابط دولت با قوای دیگر ایجاد شود.

وی با بیان این که پیشوا در فرهنگ شهادت پیشوا دیگر شهرهای کشور است، گفت: فرهنگ شهادت پروری در مسیر نهضت انقلاب اسلامی در پیشوا با پیروزی انقلاب اسلامی و حتی پایان دفاع مقدس متوقف نشد و امروز نیز جوانان شهرستان پیشوا در راه دفاع از نظام در ورای مرزها و دفاع از حرم آل الله پیشگام هستند و این تلاش خانواده های پیشوایی در صیانت از فرهنگ شهادت جای قدردانی و تشکر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهوری پنجشنبه گذشته به منظور بهره برداری از چندین پروژه و طرح عمرانی به شهرستان های شرقی استان تهران سفر کرد.

انتهای پیام

upna