علاء الدین بروجردی: 1+5 در برابر ما دست‌ها را بالابرد و تسلیم شد
علاء الدین بروجردی: 1+5 در برابر ما دست‌ها را بالابرد و تسلیم شد

قبل از برجام صادرات نفت ما به عنوان یکی از اقلام مهم تحریمی به یک میلیون بشکه محدود شده بود.

برجام مسئله‌ای است که این روزها موافقان و مخالفان دولت در یک سال مانده تا انتخابات ریاست جمهوری به آن می‌پردازند. موافقان از دستاوردهای آن می‌گویند و مخالفان از ناکامی‌ها سخن می‌گویند.

در همین ارتباط علاءالدین بروجردی ریس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره آینده برجام و دستاوردهای ایران با توجه به شرایط بوجود آمده گفت: ابتدا باید پرسید در دوران پسا برجام چه اتفاقی برای کشور افتاده است؟ در حال حاضر قطعنامه‌های مصوب علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل لغو شده است.

این نماینده اصول‌گرای مجلس دهم ادامه داد: از طرف دیگر در ارتباط با اتهامات نظامی که علیه ایران زده می شد و تحت عنوان “پی ام دی” معروف است نیزما موفق عمل کرده‌ایم و دراین زمینه طرف مقابل حق و حقوق ما را پذیرفت، دست‌ها را بالابرد و تسلیم شد.

نماینده مردم بروجرد اظهار داشت: قبل از برجام صادرات نفت ما به عنوان یکی از اقلام مهم تحریمی به یک میلیون بشکه محدود شده بود و ملت ما نمی توانستند از این ثروت ملی خودشان استفاده کنند.

21

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر صادرات نفت ما به قبل از شرایط تحریم برگشته است یعنی نزدیک به 2میلیون 300 هزار بشکه نفت صادر میکنیم که این هم نشان از موفقیت ما در زمینه برجام و دوران پسا برجام است .

بروجردی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما باید حقمان را از حلقوم آمریکا بیرون بکشیم افزود: ماموریت فعلی وزیر خارجه و تیم مذاکره کننده در حال حاضر این است که حق ما را علی رغم تمام کارشکنی‌ها و عدم اجرایی تعهدات آمریکا در برجام از آنها بگیرند.

منبع: عصر ایران

upna