نگاه مشترکی با فرانسه در حل بحران های منطقه داریم
نگاه مشترکی با فرانسه در حل بحران های منطقه داریم

رییس مجلس شورای اسلامی، ارتباط مجالس ایران و فرانسه را خوب و دیرینه توصیف کرد و گفت: میان ایران و فرانسه نگاه مشترکی در مبارزه با تروریسم و حل بحران های منطقه وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، ارتباط مجالس ایران و فرانسه را خوب و دیرینه توصیف کرد و گفت: میان ایران و فرانسه نگاه مشترکی در مبارزه با تروریسم و حل بحران های منطقه وجود دارد.

به گزارش یوپنا به نقل از ایرنا، علی لاریجانی روز سه شنبه در نشست خبری مشترک با کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه افزود: در دیدار امروز ما نگاهی به حل بحران مسائل منطقه از جمله مسائل عراق، سوریه، لبنان و برخی کشورهای دیگر داشتیم.
وی افزود: در زمینه حل بحران منطقه و مبارزه با تروریسم نگاه های مشترکی میان ایران و فرانسه وجود دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که میان پارلمان ایران و فرانسه ارتباطات خوبی از گذشته وجود داشته است، اظهار داشت: سفر آقای بارتلون به ایران نقطه برجسته ای در روابط پارلمانی خواهد بود.
لاریجانی با تاکید بر این که در این دیدار ما همچنین مذاکراتی در زمینه توسعه روابط اقتصادی و رفع برخی از موانع داشتیم، اظهار امیدواری کرد که سفر رئیس مجلس ملی فرانسه به ایران سفر موفقی باشد.
رئیس مجلس ملی فرانسه شب گذشته در راس هیاتی پارلمانی وارد ایران شد، وی در این سفر قرار است با رییس جمهوری، وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز دیدار و گفت وگو کند.
سفر کلود بارتلون به ایران تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.