از نصب هر گونه داربست در معابر خودداری کنید/ در استفاده از بلندگو ها، رعایت حال بیماران و افراد مسن بشود
از نصب هر گونه داربست در معابر خودداری کنید/ در استفاده از بلندگو ها، رعایت حال بیماران و افراد مسن بشود

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام و عاشورای حسینی (ع) در پیامی به شهروندان برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم اقامه عزادارای، توصیه کرد: مسئولان هیات های عزاداری و تکایا از نصب هر گونه داربست در معابر خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، در بخش دیگری از پیام نیروی انتظامی در توصیه به شهروندان آمده است، مسئولان هیئت های عزاداری و تکایا، از نصب هر گونه داربست در معابر عمومی که موجب مسدود شدن خیابان و یا کندی عبور و مرور می شود، خودداری کنند.
این پیام می افزاید، ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم ، امنیت و سهولت در تردد خودروها، بر شکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر کشور بیافزایند لذا به شهروندان توصیه می شود با کارکنان ناجا در این ایام مثل همیشه همکاری صمیمانه داشته باشند.
در توصیه دیگر آمده است، در حرکت دسته های عزاداری و حین برگزاری مراسم عزاداری به ویژه در ساعات پایانی شب در استفاده از بلندگو ها، رعایت حال بیماران و افراد مسن بشود.
مراکز ۱۱۰ پلیس در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم خواهند بود.
در این پیام تاکید شده است، محرم؛ ماه بصیرت، شکوفایی، سوگواری خردمندانه و ماه عشق است. ماه رشد و بالندگی، جوشیدن و اندیشیدن ، مدرسه عشقی که باید در آن درس چگونه زیستن آموخت و محرابی که در آن نماز ایمان و حماسه و برای خدا بودن اقامه کرد.
آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، بلکه رخداد محرم و عاشورا در کالبد فرهنگی ابدی نقشه راه حیات سعادتمندانه و جاودانگی است و نمایه های قدسی نهضت عاشورا را که از جلوه های اخلاق، ولایت مداری، اهتمام به امر به معروف و نهی از منکر، ایثار، نوع دوستی، اخوت و برادری است نمایندگی می کند.
در این پیام با بیان اینکه عاشورا یک فرهنگ است؛ فرهنگی غنی از آزادگی و دین مداری، آمده است ؛ یکی از اهداف بلند نهضت عاشورا مقابله با انحرافات فکری می باشد و به پیروی از تعالیم مکتب امام حسین (ع) انتظار می رود دلدادگان حسین (ع) و محبان اهل بیت (ع) با ترویج ارزش های راستین مکتبی و الهام گرفتن از سیره نورانی ائمه در نحوه عزاداری، احیاء یاد و راه شهیدان کربلا، با هرگونه جریان انحرافی و خرافی گری از قبیل قمه زنی، استفاده از آلات و ادوات نامتعارف موسیقی و سایر رفتارهای موهن، ‘هوشمندانه’ مقابله کنند.
نیروی انتظامی نیز همگام با این پویش عظیم مردمی و عزاداری حسینی، ضمن گرامیداشت حماسه عظیم و باشکوه و الهی عاشورا، با کمال افتخار در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری به مردم قدرشناس و ولایی با مشارکت و همراهی قاطبه عزاداران انجام وظیفه خواهد کرد.

انتهای پیام