کاهش فوت ناشی از کار در تهران/ سقوط از بلندی و سوختگی مهم ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در کشور است
کاهش فوت ناشی از کار در تهران/ سقوط از بلندی و سوختگی مهم ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در کشور است

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، گفت: فوت های ناشی از حوادث کار در این استان از ابتدای فروردین تا پایان مرداد امسال، ۱۷ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری یوپنا به نقل از اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، مسعود قادی پاشا ،گفت: ۱۳۰مورد فوتی براثر حوادث کار در پنج ماه امسال به مراکز پزشکی قانونی این استان ارجاع شده است.
وی افزود: این میزان فوتی دراثر حوادث کار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۴)با شمار فوتی ۱۵۷ تن ۲ / ۱۷ درصد کاهش یافته است.
قادی پاشا گفت: از کل فوت شدگان ناشی از حوادث کار در پنج ماه، ۱۲۸تن مرد و ۲ تن زن بودند.

براساس قوانین موجود، حوادث ناشی از کار با دو ویژگی مشخص می شوند؛ حوادثی که در حین انجام وظیفه و حوادثی که به سبب انجام وظیفه رخ می دهند.
با بررسی آمارهای منتشر شده در سال های اخیر، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهم ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار در کشور است که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می توان بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
در سال گذشته (۱۳۹۴) یکهزار و ۴۹۴ تن در حوادث ناشی از کار در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن (۱۳۹۳) با آمار تلفات حوادث کار یکهزار و ۸۹۱ تن بود، ۲۱ درصد کاهش داشت.
همچنین در سال گذشته از کل تلفات حوادث کار در کشور یکهزار و ۴۷۹ تن، مرد و ۱۵ تن زن بودند.

انتهای پیام