دختران ایران روی سکوی قهرمانی/ تکرار عنوان چهارمی پسران
دختران ایران روی سکوی قهرمانی/ تکرار عنوان چهارمی پسران

پرونده یازدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان با کسب عنوان قهرمانی تیم دختران و تکرار عنوان چهارمی تیم پسران در کانادا بسته شد.

به گزارش،رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان با حضور بیش از ۸۰۰ تکواندوکار از ۱۱۰ کشور جهان چهارشنبه گذشته به میزبانی کانادا در شهر «بورنابی» آغاز شد و بامداد امروز با قهرمانی کره جنوبی در بخش پسران و تیم ایران در بخش دختران به پایان رسید.

در مجموع تیمی (دختران و پسران) کره جنوبی قهرمان شد وتیم کشورمان به مقام نایب قهرمانی رسید و روسیه سوم شد.
تیم تکواندو دختران نوجوان کشورمان که با دو طلای مبینا ن‍ژاد کته‌سری و زهرا پوراسماعیل و دو برنز مبینا و پریسا جوادی در پایان با ۵۵ امتیاز، عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص داد. چین تایپه با یک مدال طلا، سه نقره و ۵۵ امتیاز نایب قهرمان شد، روسیه با ۳ مدال نقره ، ۲ برنز و ۵۰ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد و تیم‌های ترکیه و کره جنوبی نیز عنوان چهارم و پنجم را بدست آوردند.
اما در بخش پسران که سرمربی و مدیر فنی خود را به دلیل صادر نشدن روادید همراه نداشت با هدایت امید غلامزاده و یوسف حاجی پور عنوان چهارمی دوره قبل را تکرار کرد. این تیم با یک مدال طلا امیرمحمد بخشی، یک نقره ابراهیم صفری و یک برنز علی باصری و ۵۸ امتیاز، عنوان چهارمی جهان را به خود اختصاص داد.

کره جنوبی با پنج مدال طلا، دو برنز و ۹۳ امتیاز قهرمان شد، روسیه با دومدال طلا، دو مدال نقره و دو برنز و ۶۶ امتیاز نایب قهرمان شد. ترکیه با یک مدال طلا، یک نقره، ۲ برنز و ۵۳ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

مبینا شاکری، محمدرضا جمشیدی، سیده کوثر حسینی، امیرولی پور، حمیدرضا هادیان،ستاره چابکی، زهرا شجاعی محمد مرتضایی، محمد حسین یزدانی، فاطمه جعفری، زهرا شیدایی، عرفان ناظمی و امیرحسین وقوعی آذر دیگر اعضای تیم نوجوانان بودند که با شکست مقابل رقبای خود از دور رقابتها کنار رفتند.