هواپیمایی ایران‌ایر صبح امروز مسافران پرواز تهران – بندرعباس را در شیراز رها کرد و نمایندگان شرکت خطاب به مسافران اعلام کردند مقصد شیراز به بندرعباس برعهده مسافران خواهد بود.

هواپیمایی ایران‌ایر صبح امروز مسافران پرواز تهران – بندرعباس را در شیراز رها کرد و نمایندگان شرکت خطاب به مسافران اعلام کردند مقصد شیراز به بندرعباس برعهده مسافران خواهد بود.
به گزارش یوپنا، صبح امروز پرواز هواپیمایی ایران‌ایر از تهران به بندرعباس به‌دلیل برودت هوا در شیراز فرود آمد.
براساس این گزارش، ایران‌ایر موظف بوده پس از فرود در شیراز پس از انجام هماهنگی‌های لازم، مسافران را از شیراز به مقصد بندرعباس منتقل کند درحالی که نمایندگان شرکت هواپیمایی ایران‌ایر خطاب به مسافران اعلام کردند مسافران پرواز باید با پرواز دیگری و با هزینه خود به بندرعباس سفر کنند.
این اتفاق درحالی رخ داده که همه مسافران این پرواز در فرودگاه شهید دستغیب شیراز سرگردان‌اند و نسبت به این اقدام شرکت هواپیمایی ایران‌ایر معترض هستند.
تکمیلی:
رئیس شعبه شیراز ایران‌ایر با بیان این‌که بدی آب و هوا باعث لغو پرواز به سمت بندرعباس شد، گفت: علاوه بر این‌که کل مبلغ بلیت پرواز تهران-بندرعباس به مسافران استرداد می‌شود، هزینه سفر زمینی به بندرعباس این مسافران نیز توسط هما پرداخت شده است.
علیرضا یزدی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: صبح امروز بر اساس برنامه پرواز تهران-بندرعباس-چابهار از فرودگاه مهرآباد انجام شد اما در بین مسیر به دلیل بدی آب و هوای بندرعباس، برج مراقبت اعلام کرد که هواپیما اجازه فرود در فرودگاه را ندارد.
وی با بیان این‌که همه پروازها به مقصد بندرعباس لغو شده است، تصریح کرد: خلبان نیز به اجبار مسیر پروازی را به سمت شیراز دایورت کرد و در فرودگاه این شهر به زمین نشست.
وی با اشاره به این‌که هواپیما حدود ۴۵ دقیقه در این فرودگاه هواگیری کرد، ادامه داد: پس از این مدت نیز با توجه به این‌که پروازی به سمت بندرعباس امکان‌پذیر نبود خلبان تصمیم گرفت مسافران چابهار را به مقصد برساند.
رئیس شعبه شیراز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که حدود ۱۰۰ مسافر این پرواز عازم چابهار و حدود ۵۰ نفر عازم بندرعباس بودند، گفت: بلیت همه مسافران مسیر پروازی تهران-بندرعباس به طور کامل از سوی ایران‌ایر استرداد می‌شود،‌علاوه بر این هزینه سفر زمینی از شیراز به بندرعباس برای تعدادی از مسافران توسط هما پرداخت شده است.
یزدی یادآور شد: حدود ۱۰ نفر از مسافران نیز اعلام کردند برنامه سفر ما به بندرعباس بهم خورده است و ما را به تهران برگردانید.
وی بیان کرد: تعدادی از این مسافران با پرواز ساعت ۱۱:۳۵ دقیقه امروز و تعدادی دیگر نیز ساعت ۱۴ با پرواز هواپیمایی آتا به تهران بازگردانده می‌شوند.