شرایط استثنایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (+جزئیات)
شرایط استثنایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (+جزئیات)

گروه دانشگاه – ادامه تحصیل یک هدف عمده برای تمام انسان ها است. به گزارش یوپنا به نقل از عصرامید، مزیت های تحصیل بر کسی پوشیده نیست و به جرات می توان گفت یادگیری علم رابطه مستقیمی با کیفیت زندگی انسان دارد. اما نکته مهم این است که کدام سیستم آموزشی می تواند با بهترین […]

گروه دانشگاه – ادامه تحصیل یک هدف عمده برای تمام انسان ها است.

به گزارش یوپنا به نقل از عصرامید، مزیت های تحصیل بر کسی پوشیده نیست و به جرات می توان گفت یادگیری علم رابطه مستقیمی با کیفیت زندگی انسان دارد.

اما نکته مهم این است که کدام سیستم آموزشی می تواند با بهترین شرایط زمینه ادامه تحصیل را فراهم بیاورد.

تحصیل با هزینه نازل و بدون صرف وقت زیاد برای شرکت در کلاس ها و از همه مهم تر داشتن خروجی مطمئن از نظر داشته های علمی دغدغه هر فرد برای انتخاب یک سیستم آموزشی مناسب است.

بهترین پیشنهاد برای کسانی که هم وقت و هم کیفیت و هم هزینه برایشان اهمیت دارد، سیستم فراگیر است.

فراگیر

اما خصوصیات سیستم فراگیر پیام نور چیست؟

۱ – آزمون :  قبولی در این سیستم کار دشواری نیست و متناسب با رشته ای که انتخاب می کنید، دروس خاصی را باید مطالعه کرد و آزمون هم نمره منفی ندارد و به جرات می توان گفت با یک برنامه درست و در مدت زمان کم می توان به قبولی در این آزمون امیدوار بود.

۲ – هزینه تحصیل: تحصیل در سیستم فراگیر پیام نور از تمام دانشگاهها پولی کشور ارزان تر است و از این حیث یک برتری خاصی نسبت به تمام دانشگاههای کشور دارد.

۳ – عدم الزام به حضور در کلاس: خوبی این روش این است که برای ادامه تحصیل نیازی به نگرانی برای از دست دادن شغل خود نمی باشید و بدون آن که نگران مشغله های دیگر خود باشید قادر به تصیل در این سیستم هستید.

برای سیستم فراگیر کلاس هایی به شکل رفع اشکال پیش بینی شده، اما چنانچه شخصی امکان حضور در کلاس را نداشته باشد، می تواند بصورت خودخوان کتاب ها را مطالعه نماید.

۴ – یک نکته مهم: نکته جالب و قابل توجه این که طبق آمار رسمی سازمان سنجش، دانشجویان پیام نور رتبه اول در قبولی موسسات و دانشکاههای دولتی در مقاطع بالاتر را کسب کرده اند.

۵ – دانشگاه پیام نور توانسته در آخرین رتبه بندی دانشگاههای کشور، رتبه اول کیفیت آموزشی را نصیب خود کند و این موضوع برای کسانی که به دنبال دانشگاهی مطمئن برای تحصیل هستند قطعا مهم خواهد بود

۶ – اعتبار:  نکته بعد اعتبار مدرک این سیستم است، باید گفت این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم است و مدرک آن کاملا مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و وفناوری است.

۷ – شهریه اقساط از ترم اول از دیگر مزایای این دوره نیز خواهد بود.

75947

این مهم نشان دهنده کیفیت بالای تحصیل است چرا که در این سیستم وقتی کتابی منبع درسی قرار می گیرد، لازم است تا همه کتاب بصورت سراسری در کل کشور مطالعه و تدریس شود و از همه کتاب هم آزمون گرفته می شود.

با توجه به شیوه خاص برگزاری آزمون در دانشگاه پیام نور، قطعا فرد نمره خود را با مطالعه و تلاش و نه چیز دیگری دریافت می کند.

بنابراین پیشنهاد ما برای کسانی که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل ادامه دهند سیستم فراگیر پیام نور است.

در همین رابطه دکتر فراهانی معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور توضیحات مهمی را خطاب به داوطلبان داده که در ادامه می آید:

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۵ (نوبت هفدهم) می‌توانند جهت شرکت در آزمون فوق از روز چهارشنبه مورخ ۰۳/۰۹/۹۵ لغایت شنبه مورخ ۱۳/۰۹/۹۵ با مراجعه به سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
وی زمان آزمون کارشناسی ارشد فراگیر نوبت هفدهم را ۱۵/۱۱/۹۵ عنوان کرد و گفت: نتایج این آزمون به نحوی اعلام خواهد شد که دانشجویان بتوانند از نیمسال دوم ۹۶-۹۵ تحصیل خود را آغاز نمایند.
وی اظهار داشت: آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور نوبت هفدهم در قریب به ۱۴۰۰ رشته محل در بیش از ۱۹۰ رشته گرایش و در ۵ گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و هنر برگزار خواهد شد.
دکتر فراهانی با عنوان اینکه در این آزمون ظرفیت پذیرش قابل توجهی ایجاد شده، گفت: یک سوم این ظرفیت به صورت الکترونیکی و مابقی به صورت آموزشی – پژوهشی است و در سطح ۳۱ استان و در ۱۶۵ مرکز دانشجویی، اقدام به پذیرش دانشجو خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به ویژگی های تحصیل در دانشگاه پیام نور و استفاده از منابع آموزشی خودآموز و نظام ارزشیابی خاص این دانشگاه، انتخاب محل آزمون را یکی دیگر از مزیت های دانشگاه پیام نور دانست و گفت: با توجه به ساختار آموزشی و آزمون های دانشگاه پیام نور، دانشجویان می توانند با انتخاب محل آزمون خود، در هر یک از مراکز و واحدهای سراسر کشور و یا مراکز و واحدهای محل سکونت خود، در جلسه آزمون حضور یابند.