قفل آیفون را بدون کلمه عبور باز کنید!
قفل آیفون را بدون کلمه عبور باز کنید!

یک ترفند برای باز کردن قفل آیفون برای دیدن تصاویر و شماره ها بدون نیاز به رمز عبور وجود دارد که اگر بخواهیم نیمه پر لیوان را بنگریم، در مواقع فراموشی رمز مفید خواهد بود، اما مسئله اصلی چیز دیگری است!

به گزارش یوپنا، این اقدام برجسته البته می تواند از دید دیگری بررسی شود و آن هم دسترسی هکر ها به اطلاعات مهم و حساس آیفون است. البته که باید هم راجع به این مسئله نگران بود، اما این فناوری است و جذابیتش در همین موارد و مسائل است.

واقعیت این است که هکرها هم اکنون می توانند هر گونه ابزار امنیتی آیفون را دور بزنند و اطلاعات این گوشی های هوشمند را حتی بدون وارد کردن رمز عبور مشاهده کنند که این اطلاعات شامل عکس ها، اطلاعات تماس و دفترچه تلفن است. مجموعه ای از فیلم های یوتیوب با اشاره به یک نقص، بر این باور است که کاربر می تواند بدون وارد کردن رمز عبور، تصاویر ذخیره شده در آیفون را مشاهده کند که این امر نیازمند دسترسی فیزیکی به دستگاه است و همچنین سیری نیز می بایست در صفحه قفل گوشی ( lockscreen) فعال باشد.

با توجه به گزارشات به دست آمده، این روند نسبتا پیچیده به نظر می رسد. اگر چه یک کارمند این کار را بر روی آیفون ۶ عملی کرده است، من به شخصه قادر به اجرای این ترفند بر روی آیفون S اس، آیفون ۷ و نیز آی پد پرو نبودم. با این حال، کانال یوتیوب iDeviceHelp یک ویدئو در اوایل این هفته منتشر کرده است که همراه با شما تمام مراحل را طی می کند؛ پس باید مطمئن بود که این کار شدنی است!

طبق تحقیقات بیشتر توسط کاربران آیفون، معلوم شد که با زمان بندی مناسب، این ترفند برجسته  بر روی هر آیفونی که در حال حاضر از آی او اس ۸ و یا بالا تر بهره مند است، جواب می دهد. با این حال، برای این که ترفند به خوبی عملی شود، سیری باید در صفحه قفل گوشی فعال شده باشد، زیرا این دستیار مجازی اپل نقشی بسیار اساسی در زنجیره مراحل این ترفند اجرا می کند. علاوه بر این، نمی توان از راه دور و بدون دسترسی فیزیکی به گوشی، این ترفند را عملی کرد.

در ابتدای کار، شما باید به آیفونی که قصد اجرای این ترفند بر روی آن را دارید، زنگ بزنید. اگر شماره آیفون مذکور را نمی دانید، شما می توانید از سیری بپرسید “Who am I” تا سیری آن را تقدیم شما بکند. سپس، از روی صفحه نمایش تماس دریافتی، گزینه “Message” و سپس گزینه “Custom” را انتخاب کنید. بدین ترتیب یک صفحه نمایش برای پاسخ به تماس با یک پیام باز می شود.

در مرحله بعد، به سیری بگویید”Turn on Voice Over” تا این حالت فعال شود. این حالت به شما یک حالت دسترسی اعطا می کند که بوسیله آن می توان موارد و اطلاعات بر روی صفحه نمایش گوشی را خواند.

بعد، شما باید بر روی فیلد recipient یا دریافت کننده در پیام دوبار ضربه بزنید و همچنین در این زمان بر روی یک کلید تصادفی بر روی صفحه کلید ضربه بزنید. بدین صورت باید یک فیلد در اس ام اس باز شود که به شما امکان مشاهده و جستجو مخاطبان گوشی را بدهد. هنگامی که ابزار پاپ آپ در کنار پنجره ارسال اس ام اس ظاهر شد، مطمئن باشید که این ترفند را عملی کرده اید!

شایان ذکر است که با فشار دادن آیکون نزدیک به یک مخاطب، اطلاعات راجع به محاطب مورد نظر می بایست نمایش داده شود تا بدین ترتیب کاربر قادر باشد حتی یک مخاطب جدید نیز به لیست اضافه کند. این قسمت را می توان نقطه عطف این ترفند در نظر گرفت؛ چنان که کاربر در این مرحله می تواند بر روی دکمه New Contact ضربه بزند، به قسمت درج یک تصویر برای مخاطب برود و در آن جاست ک خواهد توانست به تمام تصاویر گوشی دسترسی پیدا کند و آن ها را مشاهده نماید.