رییس مجلس: رفتارهای تک روانه عامل تفرقه و انشقاق/ اظهار تاسف برای لغو سخنرانی مطهری در مشهد
رییس مجلس: رفتارهای تک روانه عامل تفرقه و انشقاق/ اظهار تاسف برای لغو سخنرانی مطهری در مشهد

رییس مجلس شورای اسلامی اقدام دادستانی مشهد برای لغو سخنرانی نایب رییس مجلس و پلمپ مکان سخنرانی علی مطهری را تاسف‌آور توصیف کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی اقدام دادستانی مشهد برای لغو سخنرانی نایب رییس مجلس و پلمپ مکان سخنرانی علی مطهری را تاسف‌آور توصیف کرد.

 جلسه علی لاریجانی ریاست مجلس با وزیر و معاونان وزارت آموزش و پرورش

به گزارش یوپنا به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در نطق امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی با تاسف‌آور دانستن اقدام دادستانی مشهد برای لغو سخنرانی نایب رییس مجلس شورای اسلامی و پلمپ مکان سخنرانی، گفت: این رفتار موجب این همه بحث در کشور شد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: قانون‌گذار، شورای تامین را برای بررسی همین امور در نظر گرفته است. فرضا اطلاعاتی به دادستانی مشهد رسیده که این سخنرانی با مشکل امنیتی مواجه خواهد شد، راه‌کار آن طرح موضوع در شورای تامین استان و تصمیم جمعی است. بنده نمی‌خواهم فعلا قضاوت نهایی داشته باشم چون سخنان دادستان محترم را نشنیده‌ام اما از روز قبل از اربیعن که در جریان قرار گرفتم و موضوع را با رییس محترم قوه قضایی در میان گذاشتم، ایشان هم ترجیح امر را بحث در شورای تامین و تصمیم‌گیری در آن می‌دانستند و آقای استاندار خراسان رضوی در تماس با این جانب گفتند «ما از نظر شورای تامین استان هیچ مشکل امنیتی پیش‌بینی نمی‌کنیم». وزیر محترم کشور هم در روز اربعین همین معنا را بیان کردند.

لاریجانی ادامه داد: شورای تامین برای بررسی همه جانبه همین امور است که هر نهاد عضو اطلاعات دست یافته خود را مطرح کند تا در حکومت با نظر صائب و قاطع عمل شود.( احسنت احسنت نمایندگان مجلس را در پی داشت.)

وی متذکر شد:‌ این گونه رفتارهای تک روانه در مستندترین وجه آن خود عامل تفرقه و انشقاق در ساختارهای کشور و بروز اختلاف می‌شود که به هیچ وجه مصلحت کشور آن هم در شرایط حساس فعلی نمی‌باشد البته به نظر می‌رسد استانداران در این گونه موارد به عنوان رییس شورای تامین استان و مسئول امنیت استان باید دستور صریح به نیروی انتظامی دهند و قبل از بروز حادثه جلوی این اقدامات را بگیرند.

رییس مجلس شورای اسلامی با مامور کردن کمیسیون شوراها و امور داخلی، گفت: لازم است این کمیسیون ابعاد موضوع و همچنین موارد مشابه را که در خبرها آمده است را رسیدگی و نتایج کار را به مجلس گزارش کند البته نظر مسئولان مربوطه در قوه قضاییه و دولت نیز باید اخذ شود و نظر جامع ارائه شود تا از تکرار این اقدامات در کشور جلوگیری شود.