قاضی ناصر سراج در بازدید از بازرسی کل استان البرز دستور داد تا آخرین اقدامات دستگاه‌های اجرایی استان در جهت رفع آلودگی هوای شهر کرج بررسی شود.

به گزارش یوپنا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور، روز گذشته به‌صورت سرزده از اداره کل بازرسی استان البرز بازدید و عملکرد این اداره کل را بررسی و ارزیابی کرد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور ضمن بازدید از تمام بخش‌های اداره کل استان البرز، طی نشستی با مدیرکل و بازرسان البرز آخرین وضعیت برنامه‌های سال جاری و دستاوردها و چالش‌های موجود در حوزه بازرسی آن استان را مورد بررسی قرار داد.

قاضی سراج در این نشست با تاکید بر رعایت دقیق قانون به جایگاه خطیر سازمان بازرسی در نظام اداری کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به رسالت سازمان که نظارت بر اجرای صحیح قوانین و نظارت بر حسن جریان امور است، مهم‌ترین راهبردهای حاکم بر برنامه‌های سال جاری سازمان، شناسایی و مقابله با سوء‌جریانات اداری و مفاسد اقتصادی، پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اصلاح ساختارها و فرایندها و هم‌افزایی و ارتقای عملکرد واحدهای نظارتی دستگاه‌های اجرایی است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به جایگاه منحصر به فرد استان البرز در بین استان‌های کشور، بر شناسایی و حل مشکلات و معضلات استان تاکید کرد.

وی به معضل آلودگی هوا در کلان شهرها به‌ویژه شهر کرج اشاره کرد و دستورات صریحی به‌منظور بررسی آخرین اقدامات دستگاه‌های اجرایی استان در جهت رفع آلودگی هوای شهر کرج در قالب یک برنامه بازرسی فوق‌العاده صادر کرد. همچنین مقرر شد آخرین وضعیت طرح تحول نظام سلامت و نحوه ارایه خدمات مرکز خدمات درمانی به بیماران در برنامه بازرسی فوق‌العاده دیگری بررسی شود.

بازرس کل استان البرز نیز در این نشست گزارشی از آخرین اقدامات و دستاوردهای این اداره کل ارائه کرد.

در جریان این بازدید، ابراهیم شاهرخیان معاون برنامه‌ریزی و امور مجلس سازمان نیز، قاضی سراج را همراهی ‌کرد.

منبع: ایسنا