محمد حیدری پیش از انقلاب معاون سردبیر روزنامه اطلاعات بود و بعد از انقلاب سردبیری یک دوره موفق در ماهنامه گزارش را هم در کارنامه داشت…

محمد حیدری روزنامه نگار پر سابقه و کهنه کار ایرانی درگذشت. این خبر را فرزندش «ایمان» در صفحه تلگرامی پدر گذاشت و نوشت:

«من- ایمان – فرزند محمد حیدری- به اطلاع می رسانم: پدرم محمد حیدری امروز شنبه قلم را برای همیشه به زمین گذاشت و به جایگاه جاودانگی سفر کرد.

یکشنبه – ۲۰ فروردین ۱۳۹۶- ساعت ۱۰ صبح از درِ منزل واقع در سید خندان- جلفا- قناری غربی- پلاک ۱۳ تا خانه ابدی همراهی اش می کنیم».

این روزنامه نگار قریب ۶۰ سال قلم زد و در کارنامه متنوع او معاون سردبیری روزنامه اطلاعات در سال های پیش از انقلاب نیز دیده می شود.

پس از انقلاب هم با نشریات مختلفی همکاری کرد و از جمله می توان به سردبیری ماهنامه گزارش در یکی از دوره های انتشار خود اشاره کرد. دوره ای که از آن به عنوان حرفه ای ترین سال های «گزارش» یاد می شود.

نام اصلی روزنامه نگار فقید «محمد اسماعیل حیدر علی» بود و آخرین دبیر سندیکای پیشین نویسندگان مطبوعات به حساب می آمد و از گفت و گوهای پر نکته او می توان به مصاحبه اش با تاریخ ایرانی اشاره کرد که در آن به دو اعتصاب مطبوعات در اوج انقلاب ۵۷ پرداخته و گفته بود: « اعتصاب دوم به مطبوعات تحمیل شد.»

محمد حیدری یک روزنامه نگار حرفه ای و جدی بود که بیش از هر امر دیگر به اصول روزنامه نگاری حرفه ای پای بند بود.

منبع: عصر ایران