سایت ویتنامی سامسونگ SamsungVN تصاویر جدیدی از نوت ۷ رفربیشد / Refurbished بانام فنی SM-N935 منتشر کرده که به‌زودی راهی برخی بازارهای برگزیده در آسیا خواهد شد. اواسط آوریل نیز نمونه اولیه از نمایشگر گلکسی اس ۹ برای مدیران ارشد رونمایی می‌شود.

 

این تصاویر نشان می‌دهد سامسونگ باتری ۳۲۰۰ میلی‌آمپر ساعت را جایگزین باتری معیوب قدیمی کرده است که عامل اصلی انفجار در فبلت ۲۰۱۶ کمپانی کره‌ای و خارج شدن از رده تولید شد.

باتری اصلی نوت معیوب و از رده خارج‌شده ۳۵۰۰ میلی‌آمپر تعریف‌شده بود که کارشناسان طراحی غلط، بزرگ‌تر بودن باتری و قراردادن باتری با حجم فیزیکی بیشتر از حد معمول داخل کیس نوت ۷ و داغ شدن ناگهانی و انفجار و آتش گرفتن گوشی دلیل اصلی خداحافظی همیشگی با نوت ۷ شد و سامسونگ از فروش یکی از بهترین گوشی‌های خود محروم شد.

بعداً کمپانی کره‌ای اعلام کرد قصد فروش ندارد اما اخیراً زمزمه‌هایی شنیده شد مبنی بر اینکه بیش از ۵ میلیون گوشی در انبار سامسونگ از نوع نوت ۷ قرار است بازسازی‌شده و راهی بازار شود.

این تصمیم منجر به تغییر دیزاین باتری معیوب شده و باتری پیشنهادی جایگزین می‌شود تا نوت ۷ اس یا R به‌زودی عرضه شود.

همچنین سامسونگ طراحی نوت ۸ به‌عنوان نسل بعدی نوت ۷ را آغاز کرده و همچنین تیم دیگری وارد فاز اول ساخت گلکسی اس ۹ که مرحله طراحی و ساخت نمایشگر است را شروع کرده و قرار است نمونه اولیه آن اواسط آوریل مورد بحث قرار گیرد.

 

منبع: خبر آنلاین