ویترین ساز طلافروشی‌های یک پاساژ از سهل‌انگاری صاحب یکی از مغازه‌های طلافروشی سوء استفاده و اقدام به سرقت تمام طلای این مغازه کرد.

به گزارش یوپنا به نقل از جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، اسفند ماه گذشته وقوع یک مورد سرقت از مغازه طلافروشی پاساژ قائم در میدان تجریش به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد.

با حضور ماموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که سارق یا سارقان به شیوه تخریب درب شیشه ای مغازه اقدام به سرقت حدود ۴.۵ کیلوگرم طلا و جواهرات و مبلغ ۱۱ میلیون تومان وجه نقد کردند.

در بررسی میدانی محل ارتکاب سرقت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که طلافروشی فاقد هرگونه تجهیزات هشدار دهنده و همچنین شیشه های ضد ضربه است! با این وجود مالک طلافروشی در زمان تعطیلی مغازه اش در پایان ساعت کاری هیچگونه اقدامی جهت قرار دادن طلا و جواهرات در داخل گاوصندوق مغازه انجام نداده و صرفا در زمان تعطیلی مغازه، با قرار دادن پارچه ای بر روی ویترین مغازه اقدام به تعطیل کردن مغازه طلافروشی می کرده است و این موضوع به روال کاری صاحب مغازه تبدیل شده است.

در شرایطی که تنها اقدام امنیتی به عمل آمده از سوی مالک طلافروشی نصب دوربین های مداربسته در محل طلافروشی بود، کارآگاهان با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته طلافروشی موفق به شناسایی زمان دقیق سرقت و تعداد دزدان شدند.

با بررسی چندین باره تصاویر دوربین های مداربسته طلافروشی و سایر دوربین های مداربسته پیش بینی شده داخل پاساژ ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت توسط یک نفر با صورت کاملا پوشیده و در ساعت ۵ و نیم صبح روز ۱۵ اسفند ماه شده است.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت کارآگاهان با در نظر گرفتن دلایل، شواهد و قرائن بدست آمده از محل سرقت اطمینان پیدا کردند که سرقت می بایست توسط یک آشنا به محل سرقت انجام شده باشد لذا در یک سلسله اقدامات گسترده پلیسی موفق به شناسایی فردی به نام «مجید» شدند که ۲۵ سال دارد. بنا بر اظهارات کسبه پاساژ وی به مدت یک سال به عنوان ویترین ساز طلافروشی در پاساژ مشغول به فعالیت بوده است.

با شناسایی «مجید» و در ادامه اظهارات مالک طلافروشی مبنی بر اینکه ویترین طلافروشی اش توسط همین شخص تهیه و به این واسطه اطلاعات دقیقی از محل سرقت داشت ، تحقیقات از «مجید»” در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

با شناسایی محل سکونت این متهم در منطقه جیحون وی جهت انجام تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

مجید در جریان تحقیقات اولیه منکر ارتکاب سرقت شد اما در ادامه تحقیقات و پس از رویارویی با شواهد و قرائن از سوی کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: با توجه به اطلاعات دقیقی که از ورودی های مختلف پاساژ و همچنین وضعیت مغازه طلافروشی در خصوص نداشتن شیشه های ضد ضربه، نداشتن سیستم هشدار دهنده و به ویژه اطلاع دقیق از نحوه نگهداری طلاجات از سوی صاحب مغازه داشتم، اقدام به طراحی سرقت از حدود چند ماه پیش کرده و نهایتا سرقت را انجام دادم.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب سرقت و در بازرسی دقیق از محل سکونت متهم، بیش از ۴ کیلو و ۵۰۰ گرم از طلاجات مسروقه همراه ۱۱ میلیون تومان وجه نقد سرقت شده کشف، ضبط و به مالباخته تحویل شد. همچنین با حضور متهم در محل ارتکاب سرقت، بازسازی نحوه ارتکاب سرقت نیز در حضور شاکی انجام شد.با صدور قرار تأمین از سوی مقام محترم قضایی به زندان معرفی و پرونده نیز تحویل مرجع قضایی شد.