اولین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری طبق روال هر دوره با دستور وزیر کشور آغاز شد.

اولین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری طبق روال هر دوره با دستور وزیر کشور آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری «یوپنا»، اولین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری طبق روال هر دوره با دستور وزیر کشور آغاز شد.

بازدید وزیر کشور از روند نام‌نویسی داوطلبان

رحمانی فضلی بعد از صحبت در جمع خبرنگاران از روند ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری بازدید کرد.

نخستین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری همراه با حاشیه‌‌هایی بوده است که تعدادی از آنها در ادامه می‌آید:

– با آنکه براساس اخبار و گزارش‌های از پیش اعلام شده، گفته شده بود که شروع انتخابات از ساعت ۸ صبح خواهد بود دو داوطلب انتخابات ریاست جمهوری از نخستین ساعات بامداد امروز در مقابل درب وزارت کشور حضور یافته بودند و اعلام کردند از ساعت ۴ صبح مقابل درب وزارت کشور حضور دارند.

– در هنگام صدور فرمان آغاز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری، عبدالرضا رحمانی فضلی، دستمالی را برای خشک کردن عرق‌هایش از جیبش بیرون آورد و به شوخی خطاب به خبرنگاران گفت: حتما می‌گویید وزیر خسته است و نمی‌تواند انتخابات را برگزار کند در حالی که من ورزشکارم و آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات دارم.

– ابوالقاسم خاکی، نخستین فردی بود که با حضور در ستاد انتخابات کشور توانست نام خود برای کارزار انتخاباتی ثبت کند. او ۴۵ ساله و نگهبان یک شرکت کاشی‌سازی در میبد یزد است. براساس گفته‌های خاکی، او دارای مدرک دیپلم است.

– خاکی برنامه‌های خود برای ریاست جمهوری را اینگونه برشمرد: طرح اشتغال‌زایی برای جوانان از طریق پرورش شتر مرغ، طرح مسکن طرح مسکن دلباز، کاهش سن بازنشستگی، انتقال آب از خلیج فارس به استان یزد و شفاف‌سازی درآمدهای سازمان تامین اجتماعی.

– او در به خبرنگاران گفت که ۲۰۰ کیلوگرم وزن دارد و اگر کسی از او سنگین‌وزن‌تر باشد به نفع آن فرد در انتخابات کناره‌گیری خواهد کرد. او این را هم گفت که خانواده مخالف ثبت نام من بودند اما من دوست دارم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنم.

خاکی در جمع خبرنگاران گفت که هنوز کابینه مدنظر خود را نچیده است و طی روزهای آینده به این کار خواهد پرداخت.

– فردی با همراه داشتن پرچم ایران و قرآن و پوشیدن لباسی شبیه کفن که بر روی آن واژه بصیرت نوشته شده بود، درصدد ورود به وزارت کشور بود که نگهبان ابتدا از ورود وی به دلیل همراه داشتن پرچم جلوگیری کردند اما این فرد که سن زیادی هم داشت، با اصرار فراوان توانست در ستاد انتخابات کشور حاضر شده و در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کند.

– شعله حاج میرفتاح تبریزی نخستین زنی بود که در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد. او به خبرنگاران گفت که دکترای حقوق قضایی از ایتالیا دریافت کرده است.

دقایقی پس از حضور و ثبت‌نام حاج میرفتاح تبریزی، فردی با کروات قرمز و عینک آفتابی بر چشم در ستاد انتخابات کشور حاضر و توجه بسیاری از خبرنگاران و عکاسان حاضر در ستاد انتخابات را کشور جلب کرد. این فرد که ذکریا نام داشت، در جمع خبرنگاران گفت: در صورت رئیس جمهور شدن، ماهی ۱۵ میلیون وام بیکاری به افراد خواهم داد. ذکریا تحصیلات خود را ششم ابتدایی قدیم اعلام کرد.

– محمدجواد گروسی یکی دیگر از کسانی بود که برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات کشور آمد. او گفت که در نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره پنجم نیز بوده است. گروسی در صحبت‌های خود با خبرنگاران، از سود بالای بانک‌ها انتقاد کرد و گفت که این سود باید کاهش پیدا کند.

– یکی دیگر از کسانی که صبح امروز در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد، علی میرزاجانی بود. او از صبح دیروز در مقابل درب وزارت کشور حضور پیدا کرده بود است. میرزاجانی گفت که در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری به صورت مستقل شرکت کرده است.

– یکی دیگر از حاشیه‌های جالب در نخستین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری، حضور جوانی ۲۷ ساله در ستاد انتخابات کشور بود که با ثبت‌نام در این دوره از انتخابات، به عنوان جوان‌ترین فردی که در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده است، شناخته شد.

– این جوان ۲۷ ساله گفت که پیمانکار است. او درهنگام مواجه شدن با سوالات اقتصادی خبرنگاران به آنها گفت از او از این دست سوالات نپرسند.

– با اطلاع یافتن خبرنگاران و عکاسان حاضر در ستاد انتخابات کشور از حضور سیدمصطفی میرسیلم، نامزد حزب موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری، آنها در حیات وزارت کشور حضور یافتند تا از ورود میرسلیم عکاسی کرده و با او مصاحبه بگیرند. در این هنگام، فرد جوانی که لباس و کت و شلوار مشکی پوشیده و از کرواتی قرمز رنگ استفاده کرده بود، در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت. او با مشاهده عکاسان و خبرنگاران شوکه شده و فکر کرد که آنها به دلیل حضور او در حیات وزارت کشور حضور یافته‌اند و به همین خاطر، شناسنامه خود را به در مقابل دوربین خبرنگاران قرار داد.

– سیدمصطفی میرسلیم، رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری، مشهورترین فردی بود که در نخستین ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت. نکته جالب در حضور میرسلیم در ستاد انتخابات کشور، پوشیدن لباس کار آبی رنگ مخصوص کارگران و بر سر داشتن کلاه کار ایمنی توسط وی و برخی از همراهانش بود.

– دومین فرد مطرح حاضرشده در ستاد انتخابات کشور برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری، قاسم شعله‌سعدی بود. او که در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز حضور یافته و ردصلاحیت شده بود، گفت: ماموران وزارت کشور از ورود هیات همراه او به ستاد انتخابات کشور جلوگیری کرده‌اند. او از روشن نشدن میکروفن‌های سالن ستاد انتخابات کشور انتقاد کرد و با ذکر سوابق خود در وزارت امور خارجه و مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کسی نمی‌تواند به بهانه حفظ استقلال و تمامیت ارضی، آزادی‌های مردم را محدود کند.

– اعظم جبلی، دومین زنی بود که صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور، در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. او متولد ۱۳۶۱ بوده و به خبرنگاران گفت شعارش در انتخابات ریاست جمهوری «یک بار هم زن‌ها» است.

– حسن و حسین سید‌آبادی، دوقلوهایی بودند که صبح امروز برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری در وزارت کشور حاضر شدند. حسن و حسین که دو دقیقه از یکدیگر فاصله سنی دارند، اهل ایلام هستند و با نیت جوانگرایی پای به میدان گذاشته‌اند. حسین گفت: من به صورت نمادین برادرم را همراهی می‌کنم و حسن از بین ما ثبت نام خواهد کرد. سر ریاست جمهوری دعوا نمی‌کنیم. حسن نیز گفت: برادرم را وزیر امور خارجه می‌کنم.

– یک کارشناس تربیت بدنی هم نامزد دیگر انتخابات ریاست جمهوری و اهل بروجرد بود که گفت چون شغل ندارم آمدم تا رئیس جمهور شوم.