معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح خط ۶ مترو در نیمه اول امسال خبر داد.

به گزارش یوپنا، مازیار حسینی صبح امروز در مراسم آغاز ساخت و توسعه بخش جنوبی خط ۶ مترو اظهار کرد: امسال توسط رهبر انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است که بر همین اساس تکلیف شرعی و قانونی ما است، که در بحث اشتغال وارد شویم که امروز بزرگترین مشکلی است که جامعه ما را با تهدید مواجه کرده است و مساله و موضوع کوچکی نیست.

وی با بیان اینکه توسعه بخش جنوبی خط ۶ مترو از دولت‌آباد تا حرم حضرت شاه عبدالعظیم پروژه کوچکی نیست به طوری که این ۶ کیلومتر ، ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای شهرداری هزینه دارد گفت: ۲۰۰۰ نفر به طور مستقیم در طول ساخت این مترو فعالیت می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه با مطالعات علمی و دانشگاهی که انجام شده، دریافتیم که با هر خط مترو با طول ۲۰ کیلومتر، ۱۶ هزار نفر به طور مستقیم و ۱۶۰ هزار نفر به طور مستقیم تولید شغل می‌کند، گفت: یکی از بزرگترین معضلات جامعه ما، بحث آلودگی هوا و مسائل زیست‌محیطی است که باید به این موضوع توجه کرد و برنامه‌ریزی داشته باشیم.

حسینی با بیان اینکه شهردار خدوم و با قدرتی داریم که به ما اطمینان می‌دهد با جرات و شجاعت پیش برویم، گفت: هرکسی بود، می‌گفت: اجرای این بخش جنوبی را نگهدارید تا ببینید چه کسی می‌آید، اما فارغ از موضوعات اینچنینی تصمیم گرفته شد که این بخش جنوبی در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه در یک دولت می‌بینید که دو وزارتخانه نمی‌توانند با یکدیگر کار کنند اما در شهرداری تهران همه دست به دست هم و هم قسم سعی دارند ۱۰۰ کیلومتر مترو را پیش ببرند، گفت: احداث ۱۰۰ کیلومتر مترو به زبان ساده است اما وقتی این آمار را با کشورهای اروپایی مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که چه کار بزرگی انجام می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه از بانک شهر نیز به دلیل پشتیبانی مالی از خط شش تشکر می‌کنیم، گفت: نظام بانکی باید در خدمت تولید و اشتغال باشد که خوشبختانه بانک شهر نیز سعی کرده در این راستا پیشتاز باشد.

حسینی با بیان اینکه خط ۶ مترو با ۳۲ کیلومتر و ۲۷ ایستگاه استارت زده شد اما با الحاق این ۶ کیلومتر بخش جنوبی، خط ۶ به طول ۳۸ کیلومتر و ۳۱ ایستگاه خواهد رسید که در نیمه اول امسال بخش‌هایی از آن افتتاح و تحویل مردم داده می‌شود ابراز امیدواری کرد سال دیگر این موقع ۶ کیلومتری را که امروز آغاز کرده‌ایم تحویل مردم دهیم.

منبع: ایسنا