بسیاری از وزیران وی که از دولت احمدی نژاد جدا شدند، به روحیه چاکرخواهی و متوهم او اشاره دارند و معدود افرادی که از یاران او محسوب می شوند، جزو دولتش بوده اند و اکنون در کنار او هستند، تماما این روحیه او را ارضا می کنند؛ لذا به نظر می رسد، با اتکا به همین روحیه، احمدی نژاد بار دیگر هوس پاستور کرده و باید دید راه او در نهایت به کجا ختم می شود؛ «ناکجاآباد» یا جای دیگر!

«محمود احمدی نژاد» در اقدامی غافلگیر کننده، پس از نهی از کاندیداتوری و نامه ای که در خصوص عدم کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آتی نوشت، یکباره اقدام به ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم کرد؛ مسأله ای که نشان می دهد هیچ چیز لذتبخش تر از قدرت برای او نیست و لذا احمدی نژاد نمی تواند برای رسیدن به این خواسته اش تلاشی نکند.

به گزارش یوپنا به نقل از تابناک، هرچند کاندیداتوری «حمید بقایی» بهانه ای برای شروع دوباره فعالیت های انتخاباتی احمدی نژاد ارزیابی می شود، او پیشتر در سال ۹۲ و پس از پایان دولتش نشان داد که هیچگاه نمی تواند لذت حضور در رأس قوه مجریه را از یاد ببرد، زیرا در آن سال هم تلاش کرد به واسطه منع قانونی، نقشه «پوتین –مدودف» را اجرا کرده و یار غارش یعنی «اسفندیار رحیم مشایی» را بر اریکه قدرت بنشاند؛ نقشه ای که با هوشمندی نظام نقش بر آب شد.

حال او باز هم تلاش دارد خود را به جنگ رسیدن به پاستور برساند؛ هرچند خودش به خوبی آگاه است که بسیاری از مقامات نظام و حتی مردم عادی هم خوی قدرت طلبی او را به خوبی شناخته اند و دیگر نمی تواند با عوام فریبی و بازی های پوپولیستی برای رسیدن به اریکه قدرت تلاشی بکند و نیز به استناد مسائل و موضوعاتی که در دولت او رخ داده، پیش از آغاز رقابت ها فیلترهای نظارتی می توانند او و یارانش را از کاندیداتوری برای انتخابات پیش روی منع کنند.

در همین زمینه، عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کاندیداتوری «محمود احمدی نژاد» در انتخابات ریاست جمهوری گفت: احمدی‌نژاد خلاف وعده خود عمل و در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده است.

آیت الله محسن مجتهد شبستری در گفت وگو با خبرنگار «تابناک» درباره حضور احمدی نژاد، مشایی و بقایی در ستاد انتخابات کشور و نام نویسی او در انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: حضور امروز احمدی‌نژاد در ستاد انتخابات کشور و ثبت‌نام وی در انتخابات ریاست جمهوری، خلاف تعهدی بود که وی در نامه خود به آن اشاره کرد.

وی افزود: احمدی‌نژاد پاسخ روشن و شفافی درباره حضورش در انتخابات ریاست جمهوری دریافت کرده بود. از این روی، اقدام امروز وی خلاف رویه درخواست شده از اوست.

عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: احمدی نژاد امروز باید پاسخ بدهد که چرا خلاف صلاح آنچه درباره اش مطر ح شده بود، وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شده است.

وی در تحلیل حضور و کاندیداتوری احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم یادآوری کرد: او با این اقدامش یعنی ثبت نام برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی ـ که ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود ـ فضای سیاسی کشور را ملتهب و آشفته کرده است.

آیت الله شبستری تأکید کرد: رفتار امروز احمدی‌نژاد در کنار رفتارها، سخنان و اقداماتی که او از خود اخیرا نشان داده است، به خوبی گواه این است که وی امروز در مسیری گام برداشته که آخرش به ناکجا آباد ختم می شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در توصیه ای به رئیس دولت های نهم و دهم، تصریح کرد: همان طور که گفتم، مسیری که او انتخاب کرده، آخرش ناکجا آباد است. از این روی، بهتر است هرچه زودتر نسبت به اقدامی که انجام داده، عقب نشینی کرده و از حضور در انتخابات انصراف دهد.

نشست خبری اخیر او نشان داد که احمدی نژاد با رد بسیاری از مسائلی که مثل روز بر دیگران روشن است، همچنان بر مدار دروغگویی های گذشته اش استوار است و ذره ای از آنچه قبلا بوده، فاصله نگرفته است. او که بزرگترین فسادهای تاریخ انقلاب اسلامی در دولتش به وقوع پیوسته، با اعتماد به نفس تمام، امروز خود و دولتش را پاکدست ترین دولت پس از انقلاب خوانده است و همچنان در پاسخ به پرسش های خبرنگاران، سؤال می پرسد و بنایی بر پاسخگویی ندارد، چون در جواب سؤالی مبنی بر اینکه «فکر می کنید صلاحیتتان تأیید می شود؟» گفته بود: «شما چه فکر می کنید؟»

بسیاری از وزیران وی که از دولت احمدی نژاد جدا شدند، به روحیه چاکرخواهی و متوهم او اشاره دارند و معدود افرادی که از یاران او محسوب می شوند، جزو دولتش بوده اند و اکنون در کنار او هستند، تماما این روحیه او را ارضا می کنند؛ لذا به نظر می رسد، با اتکا به همین روحیه، احمدی نژاد بار دیگر هوس پاستور کرده و باید دید راه او در نهایت به کجا ختم می شود؛ «ناکجاآباد» یا جای دیگر!