بسیاری از خود می پرسند که دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری آمریکا و روسیه چقدر حقوق دریافت می کنند؟

بسیاری از خود می پرسند که دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری آمریکا و روسیه چقدر حقوق دریافت می کنند؟

به گزارش یوپنا به نقل از تابناک، حقوق پوتین در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۵۸ هزار دلار معادل ۸ میلیون و ۸۵۸ هزار روبل، بوده است. حقوق او در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۵۶ هزار دلار و در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۳۶ هزار دلار معادل ۷ میلیون و ۶۵۴ هزار روبل، بود.

همچنین حقوق سالانه ترامپ ۴۰۰ هزار دلار می باشد که امتیازاتی به مبلغ ۵۰ هزار دارد. البته وی حین مبارزات انتخاباتی اش قول داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، حقوق دریافت نکند.

ترامپ در حالی حقوق ریاست جمهوری خود را دریافت نمی کند، که هزینه هایی به مراتب بیشتر برای دولت آمریکا می تراشد. برای نمونه، هزینه های سفر دونالد ترامپ به اقامتگاه لوکس‌اش در ایالت فلوریدا در مدت ۸۰ روز ریاست جمهوری، نشان می دهد که هزینه سفرهای وی در مدت یک سال از مجموع هزینه های باراک اوباما در دو دوره ریاست جمهوری فراتر خواهد رفت.

به گفته شبکه تلویزیونی سی ان ان، کل هزینه سفر اوباما در ۸ سال دوران ریاست جمهوری‌اش ۹۷ میلیون دلار بوده است که میانگین آن سالانه ۱۲/۱ میلیون دلار محاسبه شده است. این در حالی است که ترامپ این مبلغ را در اولین ماه ریاست جمهوری خود خرج کرده است. وی در سه تعطیلاتی که برای بازی گلف گذرانده، ده میلیون دلار هزینه کرده است.

در عین حال هزینه سفر و اقدامات امنیتی برای کل خانواده ترامپ احتمالا بسیار بیشتر است زیرا ملانیا، بانوی اول آمریکا و بارون، کوچکترین پسر ترامپ، دست کم تا سپتامبر در نیویورک زندگی می‌کنند و اداره پلیس نیویورک اعلام کرده است برای حفاظت از بانوی اول و پسرش در برج ترامپ، روزانه بین ۱۲۷ تا ۱۴۶ هزار دلار هزینه می شود.