رییس‌جمهور در پیامی با تسلیت و ابراز همدردی با مردم استان‌های سیل‏‌زده اطمینان داد دولت تا ساماندهی نهایی کنار آنها خواهد بود.

به گزارش یوپنا، حسن روحانی در پیامی با تسلیت و ابراز همدردی با مردم استان‌های سیل‌ زده آذربایجان‌شرقی و غربی و اردبیل و به‌ ویژه خانواده‌‌های جان‌باختگان و آسیب‌‌دیدگان، اطمینان داد دولت تا ساماندهی نهایی، رسیدگی مطلوب و کمک به جبران خسارت‌های وارده، در کنار این عزیزان خواهد بود.

متن پیام حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

حادثۀ خسارت بار سیل و رانش زمین در استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی و اردبیل که منجر به جان باختن و مفقود و مصدوم شدن عده‌ای از هموطنان عزیز شد، موجب اندوهی عمیق و فراوان برای عموم هموطنان عزیز و مسئولان کشور گردید.

استانداران محترم استان‌های آسیب‌ دیده و همچنین وزیر محترم نیرو که به نمایندگی از اینجانب به همراه معاونین وزرای ذیربط برای سرکشی و رسیدگی به امدادرسانی به هم میهنان آسیب دیده به منطقه سفر کرده‌اند؛ از اولین ساعات این حادثه ناگوار به همراه سایر دستگاه‌ها، نهادها و نیروهای مسلح در میدان کمک به مردم حضور داشته اند.

مجددا از همۀ دستگاه‌ها و نهادهای امدادرسان می‌خواهم بدون هیچ وقفه‌ای با بسیج همة امکانات موجود، برای یاری رساندن به آسیب‌دیدگان و مصدومان تلاش مضاعف کنند و هرچه سریع‌تر به ساماندهی امور مناطق آسیب‌‌دیده بپردازند. در این زمینه و در پی اخذ گزارش از مسوولان مرتبط؛ دستورات لازم و فوری به وزرای محترم کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، نیرو، سازمان هلال احمر و سایر دستگاه‌های ذیربط ابلاغ شده است.

لازم می‌دانم ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با مردم شریف استان‌های سیل‌ زده و به‌ ویژه خانواده‌‌های محترم جان‌باختگان و آسیب‌‌دیدگان، اطمینان ‌دهم دولت تا ساماندهی نهایی، رسیدگی مطلوب و کمک به جبران خسارت‌های وارده در کنار شما عزیزان خواهد بود.

حسن روحانی

ربیس جمهوری اسلامی ایران»