سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان این که بزودی فهرست کاروان‌های حج تمتع اعلام می‌شود گفت: اعزام زائران ایرانی به عمره پس از حج، از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش یوپنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی درباره از سرگیری سفرهای عمره مفرده، اظهار کرد: پیشتر از سرگیری سفر عمره به مجازات دو مامور خاطی فرودگاه جده موکول شده بود که مجازات این دو پلیس رسما از سوی عربستان به ما اعلام شده است. با توجه به اینکه عملا در حال حاضر فرصتی برای عمره باقی نیست، انشاءالله بعد از حج امسال، سفرهای عمره از سر گرفته خواهد شد.

او سپس درباره روند ثبت نام اولیه از واجدان اعزام به حج امسال، گفت: ثبت نام اولیه از واجدان شرایط تشرف به حج امسال از ۲۳ فروردین ماه آغاز شده و با توجه به تلاش تیم مسکن سازمان حج برای تامین فضای اقامتی بیشتر، احتمال دارد دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج از ۳۱ تیر سال ۸۵ اندکی جلوتر رود.

وی یادآور شد: طبق اعلام مدیریت‌های حج و زیارت استانها، واجدان شرایط باید برای ثبت نام اولیه تشرف به حج به شعب بانک ملی در سراسر کشور مراجعه کنند.

سرپرست سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اولویت تشرف با کسانی است که زودتر برای ثبت نام اولیه در بانک اقدام کنند، افزود: این افراد در مرحله بعد می‌توانند با انتخاب کاروان مورد نظر، ثبت نام خود را نهایی کنند.

محمدی درباره زمان اعلام کاروان‌های حج، اظهار کرد: پس از اینکه وضعیت مسکن حجاج نهایی شود، کاروان های حج به همراه درجه آنها منطبق با هتل زائران، اعلام می‌شود تا واجدان شرایط اعزام به حج هر چه زودتر بتوانند در کاروان‌ها ثبت نام کنند.

پیش از این دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تا ۳۱ تیر ۸۵ برای ثبت نام اولیه تشرف به حج امسال فراخوان شده بودند.

بر اساس تفاهم نامه هیأت حج جمهوری اسلامی ایران و وزارت حج و عمره عربستان، امسال بیش از ۸۶ هزار حاجی ایرانی به حج اعزام خواهند شد، طبق اعلام سازمان حج و زیارت اعزام زائران به عربستان از اول مردادماه آغاز می شود.