در آغاز مرحله برگشت لیگ قهرمانان اروپا دیدار حساسی بین تیم‌های رئال مادرید و بایرن مونیخ برگزار می‌شود.

در آغاز مرحله برگشت لیگ قهرمانان اروپا دیدار حساسی بین تیم‌های رئال مادرید و بایرن مونیخ برگزار می‌شود.

به‌ گزارش ‌یوپنا، دور برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه شب با انجام دو دیدار آغاز خواهد شد و تکلیف دو تیم نخست صعود کننده به نیمه نهایی مشخص خواهد شد.

رئال مادرید – بایرن مونیخ

برنابئو و یک بازی بزرگ دیگر. در حساس ترین بازی ورزشگاه سانتیاگو برنابئو شاهد دوئل دو تیم بزرگ خواهد بود. کهکشانی‌ها شهر مادرید میزبان تیم هالیوودی بوندسلیگا خواهند بود. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که رئال مادرید توانست در دیدار رفت نتایج بسیار خوبی را به دست آورد. با وجود اینکه رئال در نیم نخست با یک گل تن به شکست داد و آرتورو ویدال یک پنالتی‌ را هم خراب کرد اما کریستیانو رونالدو بعد از مدت‌ها در نقش منجی رئال ظاهر شد و با دو گلی که به ثمر رساند، ثابت کرد که راه گل زدن به ژرمن ها را به خوبی بلد است.

تیم زیدان با پیروزی که در دیدار رفت به دست آورد تا حدود زیادی کار خود را در دیدار برگشت راحت کرد هر چند بایرن مونیخ تیم بزرگی است و با ستاره های زیادی که در اختیار دارد می تواند به دور بعد صعود کند.

تقابل شاگرد با استاد

این دیدار مثل دیدار رفت تقابل دو مربی از دو نسل متفاوت است. آنچلوتی یکی از بزرگترین مربیان تاریخ فوتبال جهان است. او در پنج لیگ معتبر اروپایی مربیگری کرده و افتخارات و عناوین زیادی به دست آورده است. این‌ در حالی است که زیدان یک مربی نوپا است و رئال نخستین تجربه جدی دوران مربیگری او به شمار می‌آید.

آنچه که باعث شده تا این دیدار برای دو مربی جذاب باشد، همکاری سابق آنها با یکدیگر است. در سال نخست حضور آنچلوتی در رئال مادرید زیدان دستیار او بود و همکاری آنها با هم به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا منجر شد. این دیدار محک بسیار خوبی برای دو مربی است. زیدان از یک طرف می‌خواهد ثابت کند که به مربی بزرگی تبدیل شده و و از طرف دیگر آنچلوتی می‌خواهد به شاگرد سابق خود بگوید راهی طولانی در پیش دارد. در بازی رفت این زیدان بود که به لطف داشتن کریستیانو رونالدو، مچ استاد را خواباند.

داور بازی

قضاوت این دیدار را ویکتور کاسای مجارستانی برعهده دارد. او پیش از این هم در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ قضاوت دیدار دو تیم رئال مادرید و بایرن مونیخ را در نیمه نهایی بر عهده داشت که در آن بازی رئال با نتیجه‌ دو بر یک به پیروزی رسید.

روحیه متفاوت دو تیم

رئال مادرید و بایرن مونیخ در شرایطی متفاوت به مصاف هم می‌روند. شاگردان زیدان از روحیه بسیار بالایی برخوردار هستند. آنها نه تنها در دیدار رفت به پیروزی رسیدند بلکه در لالیگا هم با پیروزی سه بر دوی که برابر خیخون به دست آوردند، خود را برای دیدار حساس برابر بایرن شارژ کردند اما شاگردان آنچلوتی از روحیه خوبی برخوردار نیستند. آنها علاوه بر شکست در دیدار رفت در هفته بیست و نهم رقابت‌های بوندسلیگا هم با تساوی بدون گل برابر لورکوزن متوقف شدند تا دو امتیاز حساس دیگر را از دست دهند.

بازیکنان آسیب دیده

خبر خوب برای بایرن مونیخ قبل از این دیدار حساس بازگشت روبرت لواندوفسکی به شرایط بازی است. این بازیکن لهستانی غائب بزرگ دیدار رفت بود و خط حمله بایرن در غیاب این فوق ستاره خود نمایشی ناامید کننده داشت و اگر ویدال گل نمی زد بایرن الان وضعیت بدتری داشت.

مت هوملس و جروم بواتنگ، دو بازیکن آسیب دیده دیگر بایرن مونیخ هستند که وضعیت آنها برای دیدار برابر رئال هنوز در هاله ای از ابهام است و معلوم نیست که آیا به این دیدار می رسند یا نه. وضعیت فرانک ریبری هم در هاله ای از ابهام قرار دارد، چراکه این بازیکن فرانسوی در دیدار اخیر بایرن برابر لورکوزن حتی در فهرست ۱۸ نفره قرار نگرفت و معلوم نیست که آیا آنچلوتی او را به خاطر بازی ضعیف در دیدار رفت جریمه کرد یا این که او آسیب دیده است. خاوی مارتینس هم به خاطر دریافت کارت قرمز در دیدار رفت محروم است و نمی‌تواند بایرن را در سانتیاگوبرنابئو همراهی کند.

رئال مادرید هم چند غائب بزرگ برای این دیدار دارد. رافائل واران، پپه و گرت بیل نمی‌تواند کهکشانی‌ها را در این دیدار حساس همراهی کنند و باید دید که آیا زوج راموس و ناچو می‌توانند این بار هم رئال را نجات دهند یا نه.

لوا یا CR7؟

همه نگاه‌ها در دیدار سه شنبه شب به دو مهاجم بزرگ در ترکیب دو تیم است. کریستیانو رونالدو در دیدار رفت توانست ناجی رئال مادرید شود اما لواندوفسکی به خاطر آسیب دیدگی نتوانست رئال را همراهی کند و باید دید که آیا او در دیدار برگشت می‌تواند مانند رونالدو ناجی تیمش باشد یا نه.

لواندوفسکی ثابت کرده که راه گل زدن به رئال را به خوبی بلد است و هواداران رئال اصلا خاطره خوبی از این بازیکن ندارند.

لسترسیتی – اتلتیکومادرید

در دیگر دیداری که همزمان با بازی رئال مادرید و بایرن مونیخ برگزار می‌شود لسترسیتی شگفتی ساز فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا در خانه به مصاف اتلتیکو مادرید می رود. این دیدار در حالی برگزار می‌شود که اتلتیکومادرید در دیدار رفت توانست با پنالتی جنجالی و بسیار مشکوکی که گریزمن به ثمر رساند بازی را به سود خود به پایان رساند.

از اتلتیکومادرید انتظارات بسیار بالا است. این تیم در سه سال اخیر با هدایت دیگو سیمئونه دو بار به فینال راه یافته است و طبیعی است که بازهم شانس حضور در فینال را داشته باشد اما حضور لسترسیتی تا این مرحله لیگ قهرمانان اروپا هم یک افتخار بزرگ برای این تیم به شمار می‌آید چرا که گرگ ها برای نخستین بار در تاریخ خود است که حضور در لیگ قهرمانان را تجربه می کنند.

هرچند فاصله زیادی بین دو تیم وجود دارد اما نباید لسترسیتی را از پیش باخته دانست چراکه این تیم در دور قبل توانست سویا را با دو گل در کینگ پاور شکست بدهد و به دور بعد راه یابد. لسترسیتی در خط حمله خود دو بازیکن به نام ریاض محرز و جیمی واردی را در اختیار دارد که فصل قبل کابوس تیم‌های بزرگ و کوچک لیگ جزیره بودند اما در مقابل اتلتیکومادرید هم خط دفاعی بسیار خوبی دارد و در ضد حملات بسیار مرگبار است.

خبر خوب برای اتلتیکومادرید این که کوین گامیرو و میگل آنخل مویا به شرایط بازی رسیده اند و می‌توانند تیم سیمئونه را همراهی کنند اما تیاگو هنوز به شرایطی بازی نرسیده و در این دیدار هم غایب خواهد بود. قضاوت این بازی را جیانلوکا روکی ایتالیایی بر عهده خواهد داشت.