مصرف این میوه پروستات را درمان و یبوست را برطرف کرده و خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و پروستات را تا میزان زیادی در مردان کاهش می دهد.

به گزارش یوپنا، برای نخستیین بار در قاره آمریکا کشف شد. کلمبیایی ها این میوه را مقدس می شمردند و از آن را برای مقاصد دارویی استفاده می کردند، این میوه فواید زیادی در درمان مشکلات سیستم گوارش و پروستات در مردم دارد.

براسا گزارش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ بنا به آمارها سرطان روده بزرگ، کبد و  پروستات یکی از دلایل مرگ و میر در جهان به خصوص در مردان است.

بسیاری از مردم به دلیل کم تحرکی و مصرف غذای نامناسب، گرفتار مشکلات گوارشی مانند یبوست و هضم نشدن موادغذایی در روده هستند.

اگر شما رژیم غذایی حاوی مواد مغذی مناسب و فیبر مصرف و از خوردن غذاهای چرب، دیر هضم و سنگین اجتناب کرده و سبک زندگی خود را تغییر دهید ، عملکرد دستگاه گوارش شما بهبود یافته و یبوست، سوء هاضمه، تجمع مواد سمی در بدن شما از بین می رود.

شیوه زندگی درست، رژیم غذایی سالم و متعادل، فعالیت بدنی، نوشیدن آب، استرس کمتر و پیاده روی مواردی هستند که با رعایت آن ها سلامتی بدن شما تضمین شده و عمرتان طولانی تر می شود.

بهبود هضم ،از بین بردن یبوست، ادرار آور طبیعی،  انرژی بخش و نشاط  آور، منبع غنی از ویتامین های A، B و C،  تصفیه  کننده خون،

درمان عفونت های گلو و و دهان ، درمان موثر بزرگ شدن پروستات و جلوگیری از ابتلا آن به سرطان از جمله مزایایی است که برای توت برشمردند.