رییس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شد که ایران روح توافق هسته‌ای را نقض می‌کند.

به گزارش یوپنا، دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس به سوالاتی درباره رویکردش در عرصه سیاست خارجی و ایران پاسخ داد.

ترامپ در این مصاحبه احتمال خروج از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را غیر ممکن ندانست و مدعی شد که ایران در سراسر خاورمیانه دست به اقدامات بی‌ثبات کننده می‌زند.

وی در ادامه، ادعای خود درباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تکرار کرد و گفت: ایران روح این توافق را نقض می‌کند.

آسوشیتدپرس گزارش داد: این در حالی است که دولت ترامپ هفته گذشته در گزارش خود به کنگره درباره روند اجرای تعهدات ایران در برنامه جامع اقدام مشترک، تایید کرد که تهران به تعهدات خود همچنان پایبند است.

به گزارش یوپنا، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به این ادعای ترامپ که روز پنج‌شنبه گذشته نیز آن‌را تکرار کرده بود، با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نوشت: خواهیم دید آیا آمریکا آماده است تا به متن برجام پایبند بماند، چه برسد به روح این توافق. تاکنون که هر دو را زیر پا گذاشته است. آیا باز هم باید از ماژیک خود استفاده کنم؟!

ظریف روز پنج‌شنبه نیز در یک پیام توییتری دیگر به ادعاهای اخیر وزیر امور خارجه آمریکا درباره برجام پاسخ داده و بخشی از متن این توافق را که مربوط به وظایف آمریکا در برجام است، به صورت هایلایت مشخص کرده بود.

منبع: ایسنا