نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت از اعزام نخستین کاروان زائران بیت الله الحرام از ایستگاه پروازی بندرعباس خبر داد.

نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت از اعزام نخستین کاروان زائران بیت الله الحرام از ایستگاه پروازی بندرعباس خبر داد.

به گزارش یوپنا به نقل از ایرنا،  بعثه مقام معظم رهبری درامور حج و زیارت نخستین کاروان زائران حج از فرودگاه بندرعباس عازم مدینه منوره شدند.
برپایه این گزارش سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همزمان با ‌عملیات انتقال زائران بیت الله الحرام سال جاری از فرودگاه بندرعباس به مقصد فرودگاه مدینه منوره‌،گفت: تمام توان خود را برای انجام عملیات حج به بهترین شکل در اولویت گذاشته‌ایم.
فرزانه شرفبافی اظهار داشت: عملیات انتقال زائران بیت الله الحرام سال جاری با انجام شماره پرواز ۱۶۱۴ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ‘هما’ امروز یکشنبه هشتم مرداد ماه از فرودگاه بندرعباس به مقصد فرودگاه مدینه منوره آغاز شد.
وی گفت: زائران حج تمتع استان هرمزگان به عنوان اولین ایستگاه پروازی ‘هما’در این عملیات با انجام پرواز در ساعت ۰۸:۰۰ بامداد روز هشتم مرداد ماه از فرودگاه بندرعباس به مقصد فرودگاه مدینه اعزام شدند.
وی افزود: تمام توان خود را برای انجام عملیات حج امسال در اولویت گذاشته‌ایم هر چند که امسال مشکلاتی هم وجود دارد.
شرفبافی با اشاره به اینکه پیش پروازهای حج امسال با هواپیماهای جدید انجام شد، گفت: در عین حال بخشی از عملیات حج امسال با ایرباس‌های جدید انجام خواهد شد.
شرفبافی ادامه داد: ایران ایر تمام توان خود را برای انجام عملیات حج به کار می‌گیرد. انجام درست این مهم به عنوان آبروی نظام و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است.
همچنین در نخستین روز این عملیات، اولین کاروان زائران حج تمتع استان اردبیل با انجام پرواز ۱۶۱۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ‘هما’در ساعت ۱۵:۵۰ و اولین گروه زایران استان همدان نیز با پرواز ۱۶۸۰ ‘هما’ در ساعت ۱۹:۰۰به فرودگاه مدینه منوره مراجعت می‌نمایند.
‌به گزارش ایرنا به نقل ار مسئولان سازمان حج و زیارت، امسال ۸۶ هزار ۵۰۰ زائر ایرانی در قالب ۶۰۰ کاروان با ۳۳۵ پرواز از ۲۰ ایستگاه پروازی کشور در قالب ۴۰ هزار و ۲۶۰ زائر مرد و ۴۰ هزار و ۳۳۶ زائر زن برای انجام مناسک حج تمتع راهی عربستان می شوند.
بر همین اساس از ۸۶ هزار ۵۰۰ زائر اعزامی ۸۰ هزار و ۵۹۶ نفر زائر و مابقی در قالب نیروهای ستادی، اجرایی، تدارکات، کادر پزشکی، امداد و نجات، خدمات، حمل و نقل و غیره هستند.
برپایه این گزارش امسال ۸۵ هزار فیش قربانی برای زائران در اختیار مدیران کاروانها قرار می گیرد و همچنین به تمامی زائران یک بسته فرهنگی اهداء خواهد شد.
گفتنی است زائران ایرانی با ۱۷۹ پرواز به مدینه منوره و با ۱۵۶ پرواز دیگر وارد جده خواهند شد که بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته اولین کاروان در نهم مرداد از فرودگاه امام خمینی (ره) عازم عربستان می شوند و اولین کاروان حجاج نیز در ۱۵ شهریور به کشور باز خواهند گشت.