وی در این راستا، برنامه وزیر علوم را منتشر کرده و هدف را عملیاتی کردن این برنامه عنوان کرده و در این راستا همه را به همکاری دعوت کرده است.

گروه دانشگاه – دکتر عبدالرضا باقری در اقدامی ابتکاری جامعه دانشگاهی را به مشورت طلبید.

به گزارش یوپنا، دکتر باقری که چندی پیش با حکم دکتر غلامی به عنوان قائم مقام وزیر علوم منصوب شده، خود پیش از این از گزینه های اصلی وزارت علوم بود.

باقری متولد ۱۳۳۷ در رکن آباد یزد است و در سال های پیش از انقلاب  در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه  فردوسی مشهد  مشغول تحصیل شد و بعد از انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه ها به عنوان رزمنده در جبهه های جنگ حاضر شد.

وی در سال ۱۳۶۳ برای ادامه تحصیل در رشته ژنتیک و اصلاح نباتات به دانشگاه صنعتی اصفهان رفت و دوره دکتری خود را در دانشگاه آدلاید استرالیا گذراند و اوایل دهه ۷۰ به ایران بازگشت و در اواخر دهه هفتاد (دوره اصلاحات) به ریاست دانشگاه فردوسی مشهد انتخاب شد.

علاوه بر این، وی تصدی بخش کشاورزی و صنایع غذایی سازمان پژوهش های علم و صنعت مرکز خراسان و مرکز تحقیقات زعفران را برعهده داشته است. وی در سال ۱۳۹۴ به عنوان  مشاور وزیر و رئیس مرکز هیأت امنا و ممیزه وزارت علوم منصوب شد.

به گزارش یوپنا، باقری در اولین گام خود در اقدامی جالب همه جامعه دانشگاهی را به مشورت طلبید و با ایجاد راهی آسان و مناسب از همه برای ارائه نظرات خود استمداد طلبید.

وی در این راستا، برنامه وزیر علوم را منتشر کرده و هدف را عملیاتی کردن این برنامه عنوان کرده و در این راستا همه را به همکاری دعوت کرده است.

در متن پیام دکتر باقری که در سایت رسمی وزارت علوم درج شده، آمده است:

اعضای محترم هیأت علمی و همکاران گرامی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری

با سلام و عرض ادب؛

ابتدا لازم می دانم از اظهار لطف بسیاری از همکاران دانشگاهی در سراسر ایران پس از انتصاب اینجانب، سپاسگزاری نمایم و از همه برای انجام خدمت شایسته و مؤثر در این مسؤلیت خطیر، یاری بطلبم.

همان طور که استحضار دارید آموزش عالی کشور علی رغم توفیقات فراوانی که به همت همه دست اندرکاران و شما عزیزان در چهار دهه گذشته داشته است، در حال حاضر با چالش‌های فراوانی مواجه است که شناسایی و ارائۀ راه حل برای رفع انها جز با اتکا به همفکری و مشورت با استادان واندیشمندان خانواده بزرگ اموزش عالی میسر نیست و همدلی و همکاری شما همکاران محترم در این زمینه قطعاً مؤثر و راهگشاست.

بر این اساس اینجانب بنا دارم حسب مورد از نظرات و پیشنهادهای شما بزرگواران برخوردار شوم و در حد توان به کمک شما به اصلاح رویه‌ها و رفع مسائل و مشکلات ساختاری و محتوایی موجود همت بگمارم.

در شرایط فعلی مهمترین موضوع پیش رو عملیاتی کردن برنامه ارائه شدۀ وزیر محترم به مجلس شورای اسلامی است. ضمن تقدیم برنامه مذکور تقاضای من این است که نظرات و پیشنهادهای خود را در باب هر یک از برنامه‌ها و اقدامات عملی مورد نظر اعلام فرمائید. این جانب نیز وظیفۀ خود می دانم از این پس گزارش مستمر اقدامات مربوط به برنامه را به اطلاع شما عزیزان برسانم.

چشم به راه دریافت نظرات و پیشنهادهای ارزشمند شما بزرگواران هستم.

تقاضا دارد صرفاً به ارائه پیشنهادات در رابطه با موضوع مورد اشاره اقدام نموده و از ارسال درخواست های شخصی یا اداری که بایستی در مجاری مربوطه مورد بررسی قرار گیرد خودداری فرمایید.

ارادتمند

عبدالرضا باقری

برای یافتن راه ارتباطی و مطالعه برنامه وزیر {اینجا} را کلیک کنید.

به گزارش یوپنا، این اولین باری است که یک مقام عالی در وزارت علوم در راستای تحقق دموکراسی در بین دانشگاهیان و خرد جمعی دست یاری به سوی جامعه دانشگاهی دراز می کند و به نظر می رسد حضور دکتر باقری در جایگاه قائم مقام وزیر نوید بخش روزهای خوبی برای جامعه دانشگاهی خواهد بود.