سخنگوی شورای شهر تهران: استعفای نجفی به راحتی پذیرفته نمی‌شود
سخنگوی شورای شهر تهران: استعفای نجفی به راحتی پذیرفته نمی‌شود

سخنگوی شورای شهر تهران در مورد جلسه صبح امروز اعضای شورای شهر که برای ساعتی با حضور نجفی برگزار شد توضیحاتی را ارائه کرد.

سخنگوی شورای شهر تهران در مورد جلسه صبح امروز اعضای شورای شهر که برای ساعتی با حضور نجفی برگزار شد توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش یوپنا به نقل از ایسنا، علی اعطا ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هم اندیشی اعضای شورای شهر با شهردار تهران با بیان اینکه پیش از این نیز اعلام شد که جلسه رسمی شورای شهر ۱۹ فروردین ماه خواهد بود، گفت: جلسه امروز اعضای شورای شهر که به صورت غیررسمی برگزار شد یک جلسه هم اندیشی بود که طبیعتا مصوبه‌ای نیز نداشتیم.

وی با بیان اینکه موضوع استعفای شهردار در جلسه رسمی ۱۹ فروردین ماه با حضور آقای نجفی مطرح می‌شود و وی دلایل استعفای خود را مطرح و در انتها رأی گیری خواهد شد، گفت: در این جلسه تنها تبادل نظر و اخبار انجام شد اما از آنجایی که بحث استعفای نجفی بسیار مهم است سخنانی نیز در این مورد انجام شد و حتی نجفی در بخشی از این جلسه حضور داشتند و بحث استعفا نیز مطرح شد.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه ایشان بر استعفای خود پافشاری دارند، گفت: اصرار وی به دلیل بیماری است و البته عوامل دیگری نیز عنوان شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه عواملی به غیر از بیماری در استعفای وی نقش داشته کوتاه گفت: بالاخره تنگناهایی نیز در این دوره وجود داشته است. اما مشخصا بیماری جدید ایشان علت استعفا است.

اعطا با بیان اینکه در برخی رسانه‌ها آمده است که چرا اعضای شورای شهر با علم بر بیماری ایشان وی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کردند، گفت: باید بگویم که مشخصا بیماری وی جدید است و همه اعضای شورا نیز از این موضوع ناراحت هستند و باید بگویم فضا در شورای شهر به گونه‌ای نیست که در جلسه ۱۹ فروردین ماه موضوع استعفا به آسانی پذیرفته شود.

وی با رد انتخاب هر گونه سرپرست برای شهرداری تهران گفت: مطلقا چنین چیزی صحت ندارد و انتخاب سرپرست و نام‌ها و گزینه‌هایی که در فضای مجازی مطرح شده را مطلقا تکذیب می‌کنم.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه هنوز استعفا بررسی نشده و نمی‌توان در مورد گزینه‌ها صحبت کرد، گفت: حتی در مورد گزینه‌های سرپرستی نیز صحبت نشد و در مورد گزینه‌های احتمالی بعدی نیز سخنی به میان نیامد و اساسا این موضوع را تکذیب می‌کنم اما دقت داشته باشید که فضا در شورای شهر به گونه‌ای نیست که در جلسه نوزدهم فروردین ماه به آسانی استعفا پذیرفته شود.

وی با بیان اینکه فضا در شورای شهر اینگونه است که اعضا موافق استعفا نیستند گفت: تا زمانی که شورا استعفا را قبول نکند، موضوع استعفا جاری نیست و اگر شورا رأی منفی به استعفای نجفی بدهد، نجفی همچنان شهردار تهران خواهد بود.

اعطا در پاسخ به سوالی در خصوص مطرح شدن نام محسن هاشمی در این جلسه به عنوان گزینه شهرداری گفت: چنین بحثی نداشتیم.

وی در خصوص نامه دوم استعفای نجفی و تغییر محتوای آن نیز به ایسنا گفت: شهردار تهران امروز نیز متن استعفای خود را که خلاصه‌تر از متن استعفای اول بود تقدیم شورای شهر کرد و از نظر محتوایی تغییری نداشته بلکه متن جدید خلاصه‌تر بوده است.

اعطا ادامه داد: بحث اصلی استعفای نجفی بیماری است و اگر بیمار نمی‌شدند استعفا نمی‌دادند؛ چرا که با وجود بیماری تحمل فشارها سخت است و بحث اعضا این است که وی دوره درمان خود را طی کند تا با قوت فعالیتش را ادامه دهد؛ اما نجفی مصر بر رفتن است.