رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک سنگین و نیمه سنگین در مسیرهای بزرگراهی شهر تهران در نخستین روز مهر خبر داد.

سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به روز اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: در حال حاضر در مسیرهای بزرگراهی شهر تهران شاهد ترافیک سنگین و نیمه سنگین به خصوص در مسیرهای شرق به غرب، شمال به جنوب، جنوب به شمال و جنوب به سمت مرکز هستیم.

 

وی افزود: در روز اول مهر ماه شاهد افزایش ٢٠ درصدی ترافیک بودیم و پیش‌بینی می‌شود با توجه به شروع فعالیت مراکز آموزشی در روز های آینده افزایش ٣٠ درصدی ترافیک نیز مشاهده شود.

 

رحمانی با بیان اینکه مامورین پلیس راهور در این روزها از آمادگی کامل برخوردارند گفت:همچنین با همکاری شهروندان و توجه به حمل و نقل عمومی می‌توان این ترافیک شهری را مدیریت کرد.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به ایجاد امنیت در راه مدرسه برای دانش آموزان گفت: برخی از دانش آموزان به تنهایی و بدون حضور والدین به مدرسه میروند بنابراین رانندگان باید توجه بیشتری به مسیرها داشته و با احتیاط بیشتری رانندگی کنند.

وی همچنین در ارتباط با ایجاد امنیت برای دانش آموزان دبستانی نیز اظهار کرد: برخی از این دانش آموزان جثه کوچک‌تری دارند و رانندگان در صورت عدم رعایت احتیاط، ممکن است متوجه حضور این دانش آموزان در خیابان نشوند، بنابراین باید دقت بیشتری داشته و به خصوص در زمان حرکت ماشین به سمت عقب اطمینان حاصل کنند که دانش آموزی در حال تردد از سمت عقب ماشین نباشد .

منبع: ایسنا