اجرای طرح خداقوت موسم امتحانات مرکز مشاوره و کانون همیاران سلامت روان دانشگاه پیام نور استان قم
اجرای طرح خداقوت موسم امتحانات مرکز مشاوره و کانون همیاران سلامت روان دانشگاه پیام نور استان قم

مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور قم با همکاری کانون همیاران سلامت روان این طرح را برای اولین بار در دانشگاه پیام نور از شروع امتحانات آغاز نموده اند که اجرای آن تا آخرین روز امتحانات ادامه خواهد داشت.

محمد علی حسینی رئیس دانشگاه پیام نور استان قم در مصاحبه با خبرگزاری یوپنا اظهار داشت : طبق بخشنامه معاونت فرهنگی اجتماعی دانشجویی مبنی بر اجرای طرح خدا قوت موسم امتحانات ، مرکز مشاوره دانشگاه پیام نور قم با همکاری کانون همیاران سلامت روان این طرح را برای اولین بار در دانشگاه پیام نور از شروع امتحانات آغاز نموده اند که اجرای آن تا آخرین روز امتحانات ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه بیان داشت : هدف کلی این برنامه این است که حمایت روانی– اجتماعی را از دانشجویان در موسم امتحانات به عمل آورد تا دانشجویان با آمادگی بیشتری با امتحانات روبرو شوند، برای دریافت کمک بیشتر اقدام کنند و اطلاعات بیشتر و بهتری در مورد مهارت های تحصیلی مانند روش مطالعه و شیوه های کاهش اضطراب امتحان و … به دست آوردند .

در پایان وی به پاره ای از فعالیت های این طرح اشاره نمودند:

-برپایی غرفه خدا قوت  با عنوان ایستگاه مشاوره وهدایت تحصیلی در ساختمان های آموزشی که امتحانات در آن برگزار می گردد.

-توزیع برشور ها و کتابچه  با عناوین مختلف : افزایش تمرکز ، غلبه بر اضطراب امتحان ،نحوه مطالعه در میان دانشجویان .

-چسباندن پوستر های با عناوین مختلف تحصیلی در مکان های مختلف دانشگاه که در دسترس دانشجویان باشد.

-مشاوره و راهنمایی و ارجاع دانشجویان به مرکز مشاوره

 

-قراردادن مطالب در کانال تلگرامی کانون همیاران سلامت روان و پیام مشاور مرکز مشاوره

 

-روان شناسان و مشاوران مرکز مشاوره و نیز همیاران با حضور در دانشگاه ، محل های غذاخوری و سایر محل های تجمع دانشجویان به دانشجویان خدا قوت گفته و به گفتگوی کوتاه با آنها پرداخته و حمایت خود را به آنان بیان می کنند.