برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری مجازی برنامه نویسی دانشجویان دانشگاه پیام نور (PCPC ) در اسفند
برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری مجازی برنامه نویسی دانشجویان دانشگاه پیام نور (PCPC ) در اسفند

مدیر کل امور دانشجویان دانشگاه پیام نور گفت : چهارمین دوره مسابقات سراسری برنامه نویسی دانشجویان دانشگاه پیام نور(PCPC )، اوایل اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه پیام نوراستان تهران، برگزار خواهد شد.

به گزارش یوپنا، دکترحسین زارع افزود : هدف از برگزاری این مسابقات؛ هویت بخشی به فعالیت های علمی و شناسایی استعداد های برنامه نویسی، ایجاد انگیزه ، ساماندهي و حمايت از تيم هاي برگزيده جهت شرکت در مسابقات جهانی ، كمك به شناسايي، جذب و پرورش استعدادهاي مبتکر دانشگاه در زمينه برنامه نویسی ، تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و معرفی آنها به صنعت و ایجاد کار افرینی ، تشويق جوانان مستعد و خلاق و گسترش انگيزه و روحيه خودباوري، تولید نرم افزار های بومی و خودکفایی، کاربردی کردن دانش کامپیوتر و… است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور در حوزه علوم رایانه موفق به برگزاری پنج المپیاد علمی شد اما در حوزه برنامه‌نویسی دانشجویی این چهارمین مسابقه و رویداد علمی است که برگزار خواهد شد. نخستین دوره در استان مازندران، دومین دوره در استان خراسان رضوی و سومین دوره در استان همدان برگزار شد.

دکتر حسین زارع تصریح کرد: سوالات مسابقه به زبان انگلیسی است حتی زبان برنامه نویسی و استانداردهای مسابقه منطبق بر قوانین مسابقات جهانی است.

وی در خصوص انتخاب داوران نیز ابراز داشت: داوران به انتخاب کمیته علمی با توجه به رزومه کاری از بین دانشگاه های مختلف انتخاب خواهند شد.

وی در خصوص شرایط ثبت نام گفت: شرایط ثبت نام به گونه ای است که اعضای تیم حتما باید از یک دانشگاه و نیز دانشجو باشند و سبک سوالات تیم ، طوری طراحی شده که مطابق با مسایل روز صنعت و فناوری باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۴۸۵۲۹۹ تماس بگیرید.