آمار جهانی مبتلایان ویروس کرونا
آمار جهانی مبتلایان ویروس کرونا

شمار مبتلایان به بیماری “کووید-۱۹” ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۳۷ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۶۵۴ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۹۵۸ هزار و ۸۶۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۱۱۰ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۱۹۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۱.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۵۷۶ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۳.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۳.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۵۵ هزار و مکزیک با بیش از ۲۰۹ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آنها کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۴ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۰۳ هزار، فرانسه بیش از ۹۹ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۹ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۶ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۶ هزار، ایران با بیش از ۶۴ هزار، لهستان با بیش از ۵۸ هزار، آرژانتین با ۵۷ هزار، پرو با بیش از ۵۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۳ هزار و اندونزی با بیش از ۴۲ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۱ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۱۴۳ مبتلا، ۵۷۶ هزار و ۲۹۸ قربانی

۲.هند: ۱۳ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۴۵۳ مبتلا، ۱۷۱ هزار و ۸۹ قربانی

۳. برزیل: ۱۳ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۴۰۹ مبتلا، ۳۵۵ هزار و ۳۱ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۶۷ هزار و ۲۱۶ مبتلا، ۹۹ هزار و ۱۳۵ قربانی

۵. روسیه: چهار میلیون و ۶۴۹ هزار و ۷۱۰ مبتلا، ۱۰۳ هزار و ۲۶۳ قربانی

۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۷۳ هزار و ۳۴۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۱۰۰ قربانی

۷. ترکیه: سه میلیون و ۹۰۳ هزار و ۵۷۳ مبتلا، ۳۴ هزار و ۱۸۲ قربانی

۸. ایتالیا: سه میلیون و ۷۷۹ هزار و ۵۹۴ مبتلا، ۱۱۴ هزار و ۶۱۲ قربانی

۹. اسپانیا: سه میلیون و ۳۷۰ هزار و ۲۵۶ مبتلا، ۷۶ هزار و ۵۲۵ قربانی

۱۰. آلمان: سه میلیون و ۲۱ هزار و ۶۴ مبتلا، ۷۹ هزار و ۱۱۰ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، لهستان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، جمهوری چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، شیلی، کانادا و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: ایسنا