زمان ثبت نام و رشته های دوره دکتری مرکز بین الملل شعبه امارات دانشگاه پیام نور اعلام شد
زمان ثبت نام و رشته های دوره دکتری مرکز بین الملل شعبه امارات دانشگاه پیام نور اعلام شد

دانشگاه پیام نور طی اطلاعیه ای شرایط ثبت نام دوره دکتری تخصصی مرکز امور بین الملل شعبه امارات را اعلام کرد.

به گزارش یوپنا دانشگاه پیام نور برای دستیابی به اهداف آموزش عالی، گسترش مرزهای دانش ، توسعه تحصیلات تکمیلی و ارتقای سطح علمی – فرهنگی داوطلبان خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران ، برابر مجوزهای شماره ۹۵۷۰/۲۲ مورخ ۲۷/۶/۸۵ ، ۸۲۱۹/۲۴ مورخ ۸/۵/۸۷، ۱۶۹۰۰۸/۲۲ مورخ ۱/۹/۹۰، ۲۷۴۱۶/۲۲/۲ مورخ ۱۲/۲/۹۱و ۱۳۳۶۴/۲  مورخ ۲۹/۰۱/۱۴۰۰و ۱۳۳۶۴/۲ مورخ ۲۹/۱/۱۴۰۰ وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری “صرفاً از بین ایرانیان مقیم خارج کشور و غیر ایرانیان مسلط به زبان فارسی” از طریق بررسی سوابق تحصیلی، مصاحبه و آزمون و بررسی سوابق علمی، پژوهشی، فرهنگی و مصاحبه علمی در قالب رشته های مصوب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران در شعبه بین الملل دانشگاه پیام نور در کشور امارات برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشجو می پذیرد.
الف) شرایط عمومی پذیرش برای داوطلبان ایرانی مقیم خارج از کشور:

 1. اعتقاد به دین اسلام يا يكي از اديان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احكام عملي اسلام (انجام دادن واجبات و پرهيز كردن از محرمات). اقليت هاي ديني (اديان رسمي) مندرج در قانون اساسي از اين شرط مستثني هستند، به شرط آنكه متجاهر به نقض احكام اسلامی نباشند.
 3. عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوري اسلامی ايران.
 4. عدم احراز فساد اخلاقی
 5. عدم اشتهار به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلي و تحصيلي در طول تحصيل يا زمان اشتغال
 6. دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم برای داوطلبان ذکور (اعطای معافیت تحصیلی، به مشمولین، امکان پذیر نیست).
 7. دارا بودن گذرنامه معتبر و ارائه مدارک مستدل و معتبر مبنی بر اقامت در خارج از ایران در زمان پذیرش. امکان پذیرش داوطلبان ایرانی غیرمقیم خارج از کشور مقدور نیست.
 8. نداشتن منع قانونی برای حضور و تردد به کشور امارت. در صورت پذیرش قطعی کلیه امور تحصیلی دانشجو در کشور امارت انجام خواهد شد.
 9. در صورت قبولی اولیه، شروع و ادامه به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیات مرکزی گزینش دانشجو است

ب) شرایط اختصاصی:

 1. داشتن کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی (حرفه ای) در زمان ثبت نام، مورد تائید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران مندرج در ستون مربوط در جدول رشته های مربوط با حداقل میانگین نمره ۱۶ از ۲۰ (یا معادل آن در نظام های دیگر). متقاضیان در صورت عدم احراز شرط معدل می توانند آثار علمی و تالیفی خود را به گروه علمی مصاحبه و ارزیابی کننده ارائه تا مورد ارزیابی قرار گیرد. لازم به ذکر است که ارزشیابی و انطباق و معادل سازی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور، با مراجع ذیصلاح در وزارتین خواهد بود.
 2. دانشگاه در پذیرش سوابق تحصیلی و علمی و پژوهشی متقاضی و کلیه امور مربوط به بررسی تقاضای تحصیل داوطلب اختیار کامل دارد و صرفا ثبت نام در این دوره هیچ حقی را برای داوطلب ایجاد نمی کند. دانشگاه از بین داوطلبان و براساس ظرفیت های تعیین شده، پذیرفته شدگان واجد شرایط را انتخاب و اعلام نتیجه خواهد کرد.
 3. ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به صورت تمام وقت است.
 4. دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ، می توانند ثبت نام نمایند. در غیر اینصورت امکان بررسی درخواست و پذیرش آنها میسور نیست.
 5. ارائه اصل مدرک قبولی زبان انگلیسی عمومی مورد تایید دانشگاه هنگام ثبت نام الزامی است. داوطلبان فاقد مدرک زبان در صورت قبولی در آزمون و مصاحبه به صورت مشروط ثبت نام و پذیرش می شوند و این گونه دانشجویان موظف به ارائه گواهی زبان عمومی (مطابق ضوابط دانشگاه) تا قبل از امتحان جامع هستند.
 6. رشته انتخابی داوطلبان در دوره دکتری باید متناسب با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی آنها باشد. این امر براساس رشته های متناسب مقطع قبلی مندرج در دفترچه دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰ سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می شود که در جدول مربوط آورده شده است.
 7. دارندگان مدارک تحصیلی معادل یا مدارک استخدامی باید حائز شرایط “آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر” مصوبه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی” باشند.
 8. براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مدیریت یکی از حوزه های علمیه قم و خراسان، فضلا و طلاب حوزه های علمیه که براساس مدرک صادرشده توسط مدیریت دوره سطح ۳ را گذارنده اند، منحصرا می توانند در یکی از کد رشته های مرتبط در گروه علوم انسانی ثبت نام و در صورت پذیرفته شدن، مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی است این دسته از داوطلبان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مدیریت حوزه های علمیه صادر گردیده است، در اختیار داشته باشند.
 9. تحصیل همزمان در دو یا چند دوره دکتری تخصصی، ممنوع است.
 10. برگزاری دوره تابع مقررات آموزشی، پژوهشی و دانشجویی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.
 11. شیوه تحصیل در دوره بصورت آموزشی و پژوهشی است. در این دوره محتواي برنامه آن مشتمل بر واحدهاي درسي، كارهاي پژوهشي و پايان نامه است.
 12. محل تحصیل، دانشگاه پیام نور در کشور امارات، حد فاصل اتوبان دبی- شارجه است.
 13. تحصیل در دوره دکتری، به صورت تمام وقت است و حضور در کلاس ها، اجباری است.
 14. برنامه کلاسی، مطابق تقویم آموزشی مصوب دانشگاه پیام نور است.
 15. انتقال یا مهمان شدن پذیرفته شدگان به سایر مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در داخل کشور یا سایر دانشگاه ها در دوره دکتری تخصصی ممنوع است. ممنوعیت انتقال به دانشگاه های داخل کشور مشمول کارمندان و کارکنان ادارات و موسسات دولتی جمهوری اسلامی ایران که به صورت مامور در خارج از ایران مشغول خدمت می باشند، نیز خواهد بود .
 16. محتوای آموزشی رشته ها و تعداد واحدهای هر رشته مطابق با سرفصل مصوب وزارت علوم تحقیقات و فناوری و تعداد واحدهای همان رشته در دانشگاه پیام نور است
 17. مدرک فارغ التحصیلی دانش آموختگان این شیوه، مدرک رسمی دانشگاه پیام نور است.
 18. چنانچه در هر مرحله از تحصیل، به تشخیص دانشگاه داوطلب واجد شرایط و ضوابط به پذیرش شناخته نشود، قبولی داوطلب کان لم یکن می شود.
 19. برگزاری کلاس‌ها و ادامه تحصیل در هر یک از رشته‌های مورد پذیرش، منوط به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان در آن رشته برابر مصوبات دانشگاه است.
 20. بخشی از ظرفیت پذیرش در هر رشته برابر مقررات، به متقاضیان سهمیه ایثارگران تعلق می گیرد. سهمیه ها، مطابق دفترچه راهنمای آزمون ورودی دکتری (Ph.D.) سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۴۰۰ اعمال می شود.
 21. هر یک از داوطلبان، صرفاً مجاز به انتخاب و ثبت نام در یک رشته می باشند.
 22. کلیه هزینه های مشتمل بر ثبت نام، مصاحبه و شهریه تحصیلی (ثابت و متغیر)، آزمون زبان انگلیسی، آزمون جامع و غیره دانشجویان (بدون احتساب هزینه خوابگاه، غذا، بیمه و….)، هر ساله بر اساس تصمیمات هیات امنای دانشگاه مشخص و اعلام و طبق تقویم آموزشی هنگام ثبت نام توسط دانشجویان باید پرداخت شود.
 23. در صورت ضرورت، برای تقویت پایه علمی و کسب آمادگی برای شرکت در کلاس های اصلی، دانشجو ملزم به گذراندن دروس پایه و پیش نیاز با هزینه شخصی است. ضرورت یاد شده به تشخیص گروه آموزشی مربوطه است. دروس پیش نیاز و جبرانی از دروس مقطع کارشناسی ارشد خواهد بود. شهریه هر درس بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه محاسبه می شود.
 24. کلیه هزینه‌های اقامتی بر عهده دانشجویان است و دانشگاه تعهدی برای تامین خوابگاه و تسهیلات وام دانشجویی و سایر موارد ندارد.
  تذکر مهم : داوطلب باید در زمان مراجعه به دانشگاه برای ثبت نام اولیه، مدارک معتبر مبنی بر اقامت در خارج از کشور و مستندات مربوط به معدل خود و تعهدنامه محضری برای تحصیل در دانشگاه را ارائه نمایند. مجددا تاکید می شود امکان ثبت نام  داوطلبانی که مدارک اقامتی معتبر در خارج ازایران را نداشته باشند، میسور نیست.
  تذکر مهم: در صورت تشخیص هر گونه اظهار نظر خلاف واقع یا موارد اعلامی در هر مرحله از پذیرش یا تحصیل، از ادامه تحصیل داوطلب/دانشجو جلوگیری می شود. مرجع رسیدگی به هر گونه مغایرت دانشگاه پیام نور است و  فرد حق هیچگونه اعتراضی ندارد.
  ب) شرایط و ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی :
  ۱٫ کلیه اتباع غیر ایرانی مشمول شرایط و ضوابط مربوط در دانشگاه پیام نور خواهند بود.
  ۲٫ تحصیل در دوره دکتری به زبان فارسی بوده و باید تسلط لازم را برای تحصیل در دانشگاه برابر آیین نامه ها به زبان فارسی داشته باشند.
  د) نام رشته های مورد پذیرش دوره دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور – مرکز بین الملل ( شعبه امارات)
مديريت بازرگاني
عناوين دروس آزمونی و مصاحبه: ۱ -مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي شامل (آمار و كاربرد آن در مديريت ـ مباني سازمان و مديريت ـ اصول و مباني مديريت از ديدگاه اسلام) و كارشناسي ارشد شامل (بازاريابي و مديريت بازار پيشرفته ـ مديريت استراتژيك پيشرفته)، ۲ -استعداد تحصيلي و ۳ -زبان انگليسي.
رشته گرایش رشته هاي مرتبط كه فارغ التحصيلان آن می توانند در اين رشته شركت كنند توضیحات
مديريت بازرگاني مديريت بازاريابي تمامی رشته ها صرفا برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و غیرایرانیان

 

حقوق بين الملل عمومي
عناوين دروس آزمونی و مصاحبه: ۱ -مجموعه دروس تخصصي شامل (حقوق بين الملل عمومي ـ حقوق سازمان هاي بين المللي)، ۲ – استعداد تحصيلي و ۳ -زبان انگليسي،
رشته گرایش رشته هاي مرتبط كه فارغ التحصيلان آن می توانند در اين رشته شركت كنند توضیحات
حقوق بين‌الملل عمومي حقوق (تمامي گرايش ها)، فقه و مباني حقوق اسلامي، تمامي گرايش هاي علوم سياسي، داوطلباني كه داراي مدرك كارشناسي حقوق و گرايش هاي مرتبط مي باشند، در صورت داشتن مدرك كارشناسي ارشد غيرمرتبط نيز ميتوانند در اين مجموعه امتحاني شركت كنند. صرفاً برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و غیرایرانیان

 

زبان و ادبیات فارسی
عناوين دروس آزمونی و مصاحبه: -۱مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي شامل (كليات ادبي (تاريخ ادبيات ـ دستور ـ عروض و قافيه ـ نقد و نظريه هاي ادبي معاصر(ـ متون نظم و نثر ـ زبان عربي) و كارشناسي ارشد شامل (متون نظم ـ متون نثر ـ بلاغت)، – ۲ استعداد تحصيلي و   ۳- زبان انگلیسی
رشته گرایش رشته هاي مرتبط كه فارغ التحصيلان آن می توانند در اين رشته شركت كنند توضیحات
زبان و ادبیات فارسی زبان و ادبيات فارسي (تمامي گرايش ها)، آموزش زبان فارسي، آموزش زبان فارسي به غيرفارسي زبانان، فرهنگ و زبان هاي باستاني صرفاً برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و غیرایرانیان

 

برنامه ریزی آموزش از راه دور
عناوين دروس آزمونی و مصاحبه: -۱مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي شامل (فلسفه، مباني و اصول تربيت)، كارشناسي‌ارشد شامل (آمار و روش تحقيق (كمي و كيفي) ـ نظريه هاي يادگيري و الگوهاي تدريس ـ اصول و مباني برنامه ريزي درسي ـ طراحي و اجراي برنامه درسي)  ۲- استعداد تحصيلي و  ۳- زبان انگليسي
رشته گرایش رشته هاي مرتبط كه فارغ التحصيلان آن می توانند در اين رشته شركت كنند توضیحات
برنامه‌ریزی آموزش از دور تمامی رشته‌ها صرفاً برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و غیرایرانیان

 

ریاضی کاربردی
عناوين دروس آزمونی و مصاحبه: ۱ -مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي شامل (مبانی علوم ریاضی، مبانی آنالیز ریاضی و آنالیزعددی، مبانی ماتریس و جبر خطی)، و کارشناسی ارشد آنالیز حقیقی یک و  ۲ -استعداد تحصيلي و ۳ -زبان (انگليسي)
رشته گرایش رشته هاي مرتبط كه فارغ التحصيلان آن می توانند شركت كنند توضیحات
ریاضی کاربردی تمامی رشته ها صرفاً برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و غیرایرانیان
روانشناسی سلامت
عناوين دروس آزمونی و مصاحبه: ۱ -مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي شامل (روانشناسي رشد و شخصيت) و كارشناسي ارشد شامل (آمار و روش تحقيق (كمي و كيفي) –آسيب شناسي رواني -نوروسايكولوژي)، ۲ -استعداد تحصيلي و ۳ -زبان (انگليسي)
رشته گرایش رشته هاي مرتبط كه فارغ التحصيلان آن می توانند شركت كنند توضیحات
روانشناسی سلامت علوم تربيتي (تمامي رشته ها و گرايش ها)، روانشناسي (تمامي رشته ها و گرايش ها)، بهداشت و درمان (پزشكي عمومي، پرستاري)، توانبخشي (علوم پزشكي)، مشاوره (تمامي گرايشها)، سنجش و اندازه گيري صرفاً برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و غیرایرانیان

 

آموزش زبان انگلیسی
عناوين دروس آزمونی و مصاحبه: -۱مجموعه دروس تخصصي در سطح كارشناسي (زبانشناسي) و كارشناسي ارشد شامل (آزمون سازي زبان ـ روش تحقيق در مسائل آموزش زبان ـ مسائل آموزش زبان (نظريه ها ـ مهارت ها ـ اصول و روش تدريس ـ تهيه و تدوين مطالب درسي))،  -۲استعداد تحصيلي و  -۳زبان انگليسي
رشته گرایش رشته هاي مرتبط كه فارغ التحصيلان آن می توانند در اين شركت كنند توضیحات
آموزش زبان انگلیسی آموزش زبان انگليسي، مترجمي زبان انگليسي، زبان و ادبيات انگليسي، زبانشناسي همگاني صرفاً برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و غیرایرانیان

ه) شهریه
شهریه و سایر هزینه های ثبت نام و تحصیل دانشجویان پذیرفته شده مقطع دکتری تخصصی شعب برون مرزی دانشگاه ، به صورت ارزی و بر اساس مصوبات هیات امنای دانشگاه تعیین می شود . پذیرفته شده در بدو ورود متعهد به ارائه تضمین های مالی لازم، معادل شهریه تقریبی مصوب دوره است.
و) روش ثبت نام
ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی خواهد بود، بنابراین لازم است متقاضیان محترم با مراجعه به آدرس اینترنتی
http://iscreg.pnu.ac.ir  از تاریخ  ۱۵/۲/۱۴۰۰ لغایت  ۱۲/۳/۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام  اولیه و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.

ر) محل و زمان برگزاری مصاحبه و آزمون مربوط
۱٫ زمان برگزاری مصاحبه از طرف مرکز امور بین الملل دانشگاه و پورتال این دفتر به ادرس isc.pnu.ac.ir به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .
۲٫ مکان مصاحبه کشور امارات، اتوبان دبی- شارجه، جنب انصارمال، ساختمان الملاء، واحد ۷۰۴
ز) اعلام نتایج نهایی و ثبت نام
۱٫ اسامی پذیرفته شدگان نهایی بعد از بررسی سوابق آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی و نیز مصاحبه علمی و بررسی شرایط پذیرش پس از کسب نظر مراجع ذیربط از طریق پورتال مرکز امور بین الملل دانشگاه پیام نور به آدرس  isc.pnu.ac.ir  اعلام خواهد شد.
۲٫ ثبت نام از پذیرفته شدگان از مهرماه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بصورت مشروط انجام خواهد شد و ثبت نام قطعی از پذیرفته شدگان پس از احراز صلاحیت عمومی توسط مراجع ذیربط صورت می گیرد.
ط) سایر موارد
– دانشگاه هیچ تعهدی مبنی بر تامین ارز، خوابگاه و اسکان و پیگیری یا حل مشکل تردد دانشجویان مشغول به تحصیل در شعبه امارات برای ورود و خروج به کشور امارات را ندارد و اگر دانشجویی شرایط حضور در کشور امارات را از دست بدهد، قبولی وی در هر مرحله کان لم یکن خواهد بود .
-پذیرفته شدگان در صورت عدم پرداخت شهریه و عدم ثبت نام به موقع در هر نیمسال تحصیلی برابر برنامه اعلام شده دانشگاه، منصرف از تحصیل محسوب و برابر تعهدنامه محضری اقدام می شود.
– حضور دانشجو در کلاس های درس الزامی بوده و کلاس ها به صورت حضوری برگزارخواهد شد. ضمنا دانشگاه می تواند از امکانات نوین مانند ویدئو کنفرانس و ……. برای ارتقای سطح آموزشی دانشجویان استفاده نماید.
– دانشگاه هیچ تعهدی برای اعطای وام، تخفیف شهریه و خوابگاه به دانشجویان ندارد .
داوطلبان می توانند جهت کسب اطلاعات و پاسخگویی به سئوالات احتمالی با شماره تلفن ۰۰۹۷۱۶۵۳۱۷۳۲۳ و ۰۰۹۷۱۵۶۷۰۸۶۰۶۱ و وب سایت www.pnu.global در امارات و شماره ۰۲۱۲۳۳۲۲۶۵۴ در تهران و در ساعات اداری تماس حاصل فرمایند .