کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه پیام نور اول مهرماه برگزار می شود
کنگره شهدای دانشجوی دانشگاه پیام نور اول مهرماه برگزار می شود

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: کنگره ۷۵ شهید دانشجوی دانشگاه پیام نور در اول مهرماه و همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می شود.

به گزارش یوپنا،دکتر بحرانی گفت: دانشگاه پیام نور استان بوشهر درسال جاری میزبان کنگره شهدای دانشگاه پیام نور کشور است و اجلاسیه این کنگره همزمان با هفته دفاع مقدس در اول مهرماه در دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر برگزار می شود.
وی افزود :از ۷۵ شهید دانشگاه پیام نور کشور ۳۵ شهید مدافع حرم و چهل شهید از شهدای امنیت هستند که به همین منظور دوجلد کتاب برای معرفی این شهدا تدوین شده است که در روز اجلاسیه کنگره رونمایی خواهد شد.
وی افزود: برای معرفی هرچه بهتر شهدای دانشجو به جامعه سایت کنگره شهدا نیز آماده شده است که از این سایت در روز کنگره رونمایی می شود.
رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گف:با توجه به تاثیر فراوانی که هنر در معرفی آرمانهای شهدا دارید با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر کلیپ اختصاصی شهدای دانشجوی دانشگاه پیام نور نیز آماده رونمایی می باشد.
وی در خصوص اهمیت برگزاری کنگره شهدا گفت: برگزاری کنگره شهدای دانشجو علاوه بر زنده نگه داشتن یاد شهدا و تقدیر از خانواده آنها، فضای معنوی برخاسته از منش و خط مشی زندگی شهدا را در دانشگاه ایجاد می کند.
دکتر بحرانی عنوان کرد: برگزاری کنگره شهدای دانشجو می تواند در فرهنگسازی و توسعه اخلاقیات، رفتار و کردار شهدا برای بهینه کردن این ارزش ها در نسل جوان، به خصوص دانشجویان و اساتید جوان و حرکت به سوی جامعه آرمانی بسیار موثر باشد.