نقش سازنده بسیج اساتید در مقابله با انحرافات فرهنگی/ بسیج اساتید؛ تشکلی ارزشمند برای حل مشکلات جامعه
نقش سازنده بسیج اساتید در مقابله با انحرافات فرهنگی/ بسیج اساتید؛ تشکلی ارزشمند برای حل مشکلات جامعه

مشاور سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به جایگاه و بسیج اساتید دانشگاه پیام نور در جریانات تاثیرگذار و کلان گفت: بسیج اساتید تشکلی ارزشمند است که باید فعال تر از گذشته قدرت خود را به نمایش بگذارد و با حل مشکلات فرهنگی جامعه، منشاء خدمات ارزنده و باقی الصالحات باشد.

به گزارش یوپنا، دکتر علم الهدی در نشست سالانه کانون های بسیج اساتید دانشگاه پیام نور که امروز در سازمان مرکزی برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور نیروهای ارزشی و انقلابی در بسیج اساتید دانشگاه پیام نور گفت: جریان ارزشی که بر فضای اجرایی کشور و دانشگاه حاکم شده، مایه مباهات و فرصتی برای اجرای جریانات اثر گذار و نهادینه سازی برکات بسیج در کشور است.
وی افزود: بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور امروز به عنوان موثرترین نهاد غیر اداری دانشگاه محسوب می شود و باید در حوزه انتصابات مشاورانی برای ریاست دانشگاه باشند تا افراد شایسته با ارزش های انقلابی بر کرسی های مدیریتی قرار گیرند.
دکتر علم الهدی با تاکید بر اینکه بسیج اساتید دانشگاه پیام نور باید در حوزه مسائل فرهنگی فعال تر و پویاتر نسبت به گذشته گام بردارد، اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در فضای کنونی و وجود چالش های فرهنگی در کشور، وظیفه اساتید بسیجی به عنوان یک تشکل انقلابی، سنگین تر است و انتظار می رود قوی تر از قبل در صحنه وارد شده و پیشتاز یک حرکت انقلابی در مقابله با انحرافات فرهنگی باشد .
وی همچنین از مصوبه شورای بسیج اساتید سازمان مرکزی دانشگاه پیام‌نور در خصوص چاپ نشریه فرهنگی به صورت ماهنامه یا فصلنامه خبر داد.
مشاور سرپرست دانشگاه پیام نور در پایان، برگزاری نشست هایی با موضوعات حجاب، مقابله با انحرافات فرهنگی، برگزاری گردهمایی با موضوع مسائل فرهنگی ، تشکیل حلقه صالحین ، گردهمایی در خصوص مسائل روز جامعه، برگزاری سخنرانی های علمی و سمینارها، کرسی‌های نقد و نظر در حوزه‌های فرهنگی با حضور اساتید بسیجی را از جمله مهم ترین اولویت های کانون های بسیج اساتید کشور عنوان کرد.