نقش ویژه اساتید بسیجی در خنثی سازی توطئه های فرهنگی/ اساتید بسیجی هم چهره علمی باشند و هم مرجع معنوی
نقش ویژه اساتید بسیجی در خنثی سازی توطئه های فرهنگی/ اساتید بسیجی هم چهره علمی باشند و هم مرجع معنوی

سرپرست دانشگاه پیام نور اساتید و فرهیختگان بسیجی را بهترین الگو و موتور محرکه جامعه دانست و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند، افزود: در برهه ای که دشمن قصد دارد به فکر، اندیشه و فرهنگ این کشور حمله کند، نقش اساتید و تفکر بسیجی می تواند در خنثی سازی این توطئه ها بسیار موثر باشد.

به گزارش یوپنا، دکتر ابراهیم تقی زاده در نشست سالانه مسئولان کانون های بسیج اساتید دانشگاه پیام نور که امروز در سازمان مرکزی برگزار شد، توانمندسازی و دانش افزایی اساتید را بسیار مهم دانست و گفت: اساتید بسیجی باید با برگزاری کارگاه های آموزشی بسترهای افزایش آگاهی و بصیرت دیگر اساتید دانشگاه را فراهم آورند.
وی با عنوان اینکه اساتید نقش بسیار مهمی در تبیین جهت و تعیین سرنوشت دانشجویان دارند، اظهار داشت: دانشجویان همواره اساتید را پدر معنوی خود می دانند و نقش الگوسازی اساتید در بین دانشجویان بسیار کم نظیر است چرا که اکثر دانشجویان اساتید را پدر معنوی خود دانسته و توصیه های آن ها را در مهم ترین و حساس ترین انتخاب های خود ترجیح می دهند.
وی به وظیفه مهم معنوی اساتید بسیجی اشاره کرد و اظهار داشت: در برهه حساس کنونی که دشمنان با ایجاد شبهات قصد تفرقه انگیزی و توطئه در دانشگاه ها را دارند، اساتید بسیجی باید با ارتقای اطلاعات دینی و مذهبی دانشجویان، پاسخگوی این شبهات باشند.
وی تصریح کرد: اساتید بسیجی باید هم در عرصه های علمی و پژوهشی چهره علمی بوده و هم از لحاظ اخلاقی و معنوی مرجع و الگوی دانشجویان باشند.
وی بر ورود بهنگام اساتید برای رفع معضلات و آسیب های اجتماعی تاکید کرد و با اشاره به پتانسیل های دانشگاه پیام نور افزود: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور با حدود ۴ هزار عضو هیات علمی و قریب به ۴۰۰ هزار دانشجو دارای ظرفیت های ویژه ای است که می تواند در تربیت دانشجویان در طراز انقلاب اسلامی و دانشگاه تمدن ساز پیشرو باشد.
سرپرست دانشگاه پیام نور اذعان داشت: دانشگاه پیام نور دانشگاهی منبع محور است و می توان منابعی غنی تالیف کرد که در کنار علم و ارتقای سطح دانش دانشجویان، ابعاد معنوی و مذهبی آنها را نیز ارتقا دهد.