شهادت نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها
شهادت نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها

نظامیان رژیم صهیونیستی یک نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی را به ضرب گلوله در شرق قدس به شهادت رساندند.

به گزارش یوپنا، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، «یامن نافز جفال» (۱۶ ساله) به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی در شهر «ابودیس» در قدس اشغالی به شهادت رسید.

بر اساس گزارش «العهد»، در پی یورش صهیونیست‌ها به ابودیس درگیری‌های شدیدی در این شهر رخ داد که طی آن، یامن مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شهادت رسید.

در ادامه این گزارش آمده، نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت گسترده به سمت آمبولانسی که برای نجات این زخمی می‌آمد گاز اشک‌آور پرتاب می‌کردند و مانع از رسیدن آن می‌شدند؛ در این بین تعدادی از فلسطینی‌ها نیز دچار حالت خفگی ناشی از استنشاق گازهای سمی شدند.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس گفت، به شهادت رساندن این نوجوان فلسطینی یک جنایت جنگی تمام عیار است که چهره تروریستی رژیم اشغالگر و سران آن را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد، اصرار ارتش رژیم صهیونیستی به ارتکاب این جنایات ضد انسانی، بر بی توجهی این رژیم به تمام قوانین و تصمیمات سازمان‌های بین‌المللی تأکید می‌کند.

حاطم قاسم افزود، جامعه بین‌المللی باید برای مجازات سران رژیم اشغالگر به عنوان مجرم جنگی در دادگاه کیفری به پا خیزد. این جنایات منجر به توقف مبارزه عادلانه ملت فلسطین برای بازپس‌گیری زمین و مقدسات و نیز ایجاد کشور فلسطین به مرکزیت قدس نخواهد شد.