سرپرست دانشگاه پیام نور در دیدار نوروزی باکارکنان: دانشگاه باید در تحقق شعار سال برای تولید دانش بنیان اشتغال آفرین فعال باشد
سرپرست دانشگاه پیام نور در دیدار نوروزی باکارکنان: دانشگاه باید در تحقق شعار سال برای تولید دانش بنیان اشتغال آفرین فعال باشد

سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه پیام نور و گستردگی این دانشگاه در سراسر کشور گفت: دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از زیرنظام های آموزش عالی، باید در تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان « تولید دانش بنیان اشتغال آفرین» نامگذاری شده است، فعال و کوشا باشد.

به گزارش یوپنا ، دکتر ابراهیم تقی زاده در دیدار نوروزی با کارکنان دانشگاه که امروز بر مزار شهدای گمنام در سازمان مرکزی برگزار شد، ضمن تبریک تقارن بهار طبیعت و حلول ماه مبارک رمضان، بر اهتمام ویژه خانواده بزرگ دانشگاه پیام نور برای تحقق این شعار و رفع دغدغه ها تاکید کرد و با اشاره به ماموریت های اصلی این دانشگاه در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در حوزه معاونت اداری و مالی به دنبال تدوین سند جامع نیروی انسانی و ساماندهی نیروی انسانی است.
اهم برنامه های حوزه معاونت اداری و مالی
وی فرهنگ مدیریت هزینه ها و تحقق درآمدزایی بیشتر، ایجاد نظام جامع پیشنهادات، بهره برداری از دارایی های غیرنقدی ،افزایش جذب منابع خیرین ، تفویض اختیار برخی امور به استانها، ارتقای سطح معیشت کارکنان و اصلاح چارت سازمانی را از دیگر اولویت های حوزه اداری و مالی دانشگاه عنوان کرد.
اهم برنامه های حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی
دکتر تقی زاده با اشاره به اولویت ها و برنامه های حوزه معاونت آموزشی در سال جاری افزود: گسترش رشته های تحصیلی کاربردی و بین رشته ای در مقاطع تحصیلات تکمیلی ، راه اندازی سامانه ای کارآمد برای برگزاری آزمون های بدون کاغذ و آنلاین ، تقویت نرم افزارهای الکترونیکی، به روز رسانی آیین نامه ها و آمایش رشته ها را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.
تحقق شعار سال مهم ترین تکلیف حوزه معاونت پژوهشی
وی تحقق شعار سال را مهم ترین تکلیف و ماموریت حوزه معاونت پژوهشی دانست و اذعان داشت: توسعه فعالیت های دانش بنیان و کارآفرینی و تلاش برای اجرایی شدن آنها، راه اندازی سامانه خدمات پژوهشی اعضای هیات علمی ، بازنگری آیین ناهم های فعالیت های پژوهشی ، افتتاح مرکز صنایع خلاق، ارتقای رتبه دانشگاه در نظام رتبه بندی، ارتقای کیفی نشریات علمی ، ساماندهی مراکز پژوهشی خودگردان و توسعه انتشارات دانشگاه نیز از دیگر برنامه های این معاونت در سال ۱۴۰۱ است.
اهم برنامه های حوزه معاونت فرهنگی
سرپرست دانشگاه پیام نور با اشاره به پویایی بیشتر فعالیت های فرهنگی با امکان حضور دوباره دانشجویان در فضای دانشگاه اظهار داشت: معاونت فرهنگی دانشگاه پیام نور همچون سال های گذشته با برگزاری جشنواره های متعدد به دنبال ایجاد نشاط، پویایی و افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی است که با امکان حضور دوباره دانشجویان در دانشگاه می توان بسترهای مشارکت بیشتر آنها را در برگزاری جشنواره ها و فعالیت های در انجمن های علمی فراهم کرد.
گسترش فعالیت دانشگاه پیام نور برای جذب دانشجوی خارجی
وی از گسترش فعالیت های دانشگاه پیام نور برای جذب دانشجویان خارجی در سال ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار داشت: با کسب مجوز از سوی هیات امنای دانشگاه، مراکز دانشگاه پیام نور در کشورهای لبنان، عراق و سوریه راه اندازی می شود.
دکتر تقی زاده با تاکید بر لزوم تهیه منابع درسی به زبان های عربی و انگلیسی افزود: ۷ مرکز استان دانشگاه پیام نور در داخل کشور فرایند کسب مجوز جذب دانشجویان خارجی را طی می کنند و در حال حاضر مرکز تهران دانشگاه پیام نور دارای مجوز جذب دانشجوی خارجی است که امید است در سال جاری بتوانیم با افزایش تعداد دانشجویان خارجی گامی مثبت در جهت انتقال دانش و فرهنگ این مرز و بوم و دیپلماسی علمی برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی:
دانشگاهیان پیام نور باید الگوی مناسب اخلاق و رفتار باشند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور ضمن تبریک سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان میدان مسابقه برای بندگانی است که با طاعت و عبادت، خواندن قرآن و دعا و اخلاق نیکو برای خشنودی خدا تلاش کرده واز یکدیگر پیشی بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین نبوی در دیدار نوروزی با کارکنان سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور که امروز بر مزار شهدای گمنام برگزار شد، افزود: ماه مبارک رمضان فرصت طلایی است که دانشگاهیان و به ویژه دانشگاه پیام نور با توجه به گستردگی آن در سراسر کشور باید در این ماه به دنبال الگوسازی موثر و تغییری آموزنده و سازنده باشد.
وی اخلاق و رفتار نیکو با خانواده را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: دانشگاهیان پیام نورباید علاوه بر رعایت این اصل درخانواده، در محیط کار نیز این اصل را به کار گرفته و الگوی مناسب اخلاق و رفتار برای سایرین باشند.