مرکز نوآوری و صنایع خلاق برای حمایت از استارتاپ ها افتتاح می شود
مرکز نوآوری و صنایع خلاق برای حمایت از استارتاپ ها افتتاح می شود

دکتر وحید افشین مهر سرپرست دانشگاه به همراه جناب آقای دکتر محمدرضاخانی معاون اجرایی دانشگاه پیام نور استان تهران از دانشگاه پیام نور واحد فیروزکوه بازدید کردند.

به گزارش یوپنا، در این نشست دکتر وحید افشین مهر سرپرست دانشگاه پیام نور استان تهران به ظرفیت های واحد فیروزکوه اشاره کرد و افزود: جذب دانشجو و همچنین ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان در رشته های پر متقاضی این مرکز، توسعه رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: مرکز نوآوری و صنایع خلاق که با همکاری استان تهران آماده بهره برداری شده است ظرفیت مناسبی برای حمایت از استارتاپ ها و حضور شتاب دهنده هاست که با حمایت و نظارت معاونت علمی ریاست جمهور به ارائه خدمات می پردازد و بزودی به صورت رسمی افتتاح  خواهد شد.

سرپرست دانشگاه پیام نور تصریح کرد: با توجه به سابقه فعالیت های آموزشی و پیشینه این مرکز در جذب دانشجو می توان امیدوار بود که علاوه بر جذب بیشتر دانشجو گام مهمی در توسعه علمی این مرکز و استان برداشته شود.

دکتر افشین مهر همچنین گفت: در زمینه مسائل حقوقی و اسنادی ظرفیت ها و مسائلی دارد که می توان در آینده از زمین های دانشگاه استفاده مناسب را انجام داد.

لازم به ذکر است که در این نشست دکتر موسوی اصل رئیس دانشگاه پیام نور فیروزکوه به ارائه نظرات و پیشنهادات و همچنین مشکلات مرکز خود پرداخت.

ایشان ضمن اشاره به ظرفیت های دانشگاه در خصوص ایجاد رشته های کارشناسی ارشد روانشناسی و حقوق با عنایت به ظرفیت شهرستان و عدم وجود رشته های اشاره شده در سایر مراکز دانشگاهی شهرستان به عنوان مهم ترین راه کار خدمت رسانی به فارغ از تحصیلان سنوات گذشته رشته های مذکور اشاره و نیز ایجاده ظرفیت موثری در ادامه فعالیت واحد اشاره نمودند.

وی همچنین به راه اندازه دانش بنیان ها در حوزه کشاورزی در حدود ده هکتار از اراضی این واحد به کشت گیاهان دارویی و پرورش گل محمدی با توجه به استعداد خاک و نیز اساتید گروه کشاورزی دانشگاه و نیز وجود استادسرا به عنوان ظرفیت بالقوه تولید ثروت و عمل تواما در این واحد دانشگاهی اشاره کردند