معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور: افتتاح خانه‌های خلاق، کارآفرینی را در جامعه گسترش می‌دهد/ نقش ویژه دانشگاه پیام نور در تغییر ریل فرهنگی و تاثیرگذاری در بطن جامعه
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور: افتتاح خانه‌های خلاق، کارآفرینی را در جامعه گسترش می‌دهد/ نقش ویژه دانشگاه پیام نور در تغییر ریل فرهنگی و تاثیرگذاری در بطن جامعه

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: افتتاح خانه‌های خلاق، کارآفرینی را در جامعه گسترش و فرهنگ عمومی را شکل می‌دهد.

به گزارش یوپنا، خانه خلاق و نوآوری دانشگاه پیام نور امروز دوشنبه با حضور دکتر سورنا ستاری در دانشگاه پیام نور افتتاح شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور در سطح کشور گسترده است و می تواند پوشش خوبی به ویژه در مناطق محروم داشته باشد، افزود: این دانشگاه نقش موثری در تغییر ریل فرهنگ عمومی در دانشگاه ها برای تاثیرگذاری در بطن جامعه دارد و می تواند با راه اندازی مراکز خلاق، تعامل دانشگاه و جامعه، دانشگاه و صنعت، دانشگاه و اقتصاد و دانشگاه و فرهنگ را ایجاد کند.

وی با اعلام آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از ایده ها و مراکز خلاق افزود: جوانانی با ایده های فوق العاده در دانشگاه پیام نور حضور دارند که اکنون می توانند در خانه های خلاق ایده های خود را به مرحله تجاری سازی برسانند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور حرکت به سمت ایجاد مراکز خلاق و کارآفرینی و بسترهای برگزاری استارتاپ ها را بسیار ارزشمند دانست و ادامه داد: اگر دانشگاه ها می خواند اثرگذاری مطلوبی در جامعه داشته باشند، باید با حمایت از ایده ها و تبدیل آنها ب محصول، نیاز جامعه و بازار کار را تامین کرده و از طرفی نیز بسترهای اشتغال جوانان و درآمدزایی را فراهم کنند.
دکتر ستاری خاطرنشان کرد: راه اندازی خانه های نوآوری یک فرهنگ عمومی است که به واسطه فعالیت دانشگاه ها در این عرصه، شکل می گیرد و تاثیرگذاری بسیار مثبتی در بطن جامعه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: اعطای تسهیلات، استفاده از امکانات قانون جهش تولید دانش بنیان که در آن بحث صنایع خلاق به رسمیت شناخته شده و مکانیزم ارزیابی آن در قانون ایجاد شده و از جمله حمایت هایی است که صاحبان ایده با دریافت این تسهیلات و امکانات، خود را به سیستم دانش بنیان کشور متصل می کنند و این موضوع باعث می شود تا یک جریان فرهنگی و کارآفرینی در جامعه ایجاد شود.

????????????????????????????????????