حمایت از ایجاد قطب های مذهبی و فرهنگی در دانشگاه پیام نور / جمهوری اسلامی باید مرکز ثقل جذب دانشجوی خارجی باشد
حمایت از ایجاد قطب های مذهبی و فرهنگی در دانشگاه پیام نور / جمهوری اسلامی باید مرکز ثقل جذب دانشجوی خارجی باشد

دکتر داداش پور ضمن اعلام حمایت از ایجاد قطب های مذهبی و فرهنگی در دانشگاه های پیام نور شهرهای مقدس گفت: وظیفه ما به عنوان قشر دانشگاهی تامین نیازها و خواسته های به حق دانشجویان در زمینه های مذهبی، فرهنگی ، ورزشی، سرگرمی و فراغت است و دانشگاه پیام نور دارای زیرساخت ها و ظرفیت های بالقوه است که می تواند منبعی برای کل دانشجویان دانشگاه های کشور باشد.

به گزارش یوپنا، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم امروز در نشست با رئیس، اعضای هیات رئیسه و روسای استانی دانشگاه پیام نور که به صورت ویدئوکنفرانس در سازمان مرکزی برگزار شد، با اشاره به رویکرد دولت برای تصویب تسهیلات مورد نیاز دانشجویان در قالب سفرهای استانی افزود: تاکنون ۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان در قالب سفرهای استانی ریاست جمهوری برای دانشگاه های کشور مصوب شده است و دانشگاه پیام نور می تواند سهم خود را از این سفرها مطالبه کند.
وی به ظرفیت ویژه و زیرساخت های الکترونیکی دانشگاه پیام نور اشاره کرد و با عنوان اینکه جمهوری اسلامی ایران باید مرکز ثقل جذب دانشجوی خارجی باشد، گفت: دانشگاه پیام نور باید زیرساخت ها، استانداردها و کیفیت های لازم را برای جذب دانشجوی خارجی در شآن نظام جمهوری اسلامی ایران فراهم کند.
دکتر داداش پوراز مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارزیابی دانشگاه های کشور بر اساس شاخص های ؛ آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و زیرساخت های فیزیکی خبر داد و گفت: آیین نامه جذب دانشجوی خارجی به صورت مجازی و ترکیبی به زودی تدوین و ارائه می شود.
معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، آینده دانشجویان را مهم ترین اولویت وزارت علوم عنوان کرد و اظهار داشت: باید شرایط رشد و پرورش آموزشی، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان در دانشگاه ها به گونه ای باشد که دانشجویان با آسیب ها و هجمه های فرهنگی مواجه نشوند.
وی در پایان درخصوص تخصیص وام دانشجویی متناسب با تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور قول مساعد داد.