بازنگری منابع درسی در دستور کار قرار دارد/ گام های مهم دانشگاه در جهت گسترش مراکز رشدو خانه های خلاق
بازنگری منابع درسی در دستور کار قرار دارد/ گام های مهم دانشگاه در جهت گسترش مراکز رشدو خانه های خلاق

دکتر ابراهیم تقی زاده در دیدار با آیت الله حبیب الله شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، اظهار داشت: با توجه به رشد علوم مختلف و اهمیت ارتقا علمی دانشجویان، بازنگری منابع درسی در دانشگاه پیام نور به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

دکتر تقی زاده با بیان اینکه دانشگاه پیام‌نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور با بیش از ۴۰۰ هزار دانشجو، ۴ هزار عضو علمی و ۸ هزار کارمند در کل کشور بوده و ۶۵ درصد رشته های موجود در این دانشگاه درحوزه علوم انسانی است ، به رویکرد دانشگاه پیام نور در راستای تحقق شعار سال اشاره کرد و افزود: ۶۰ مرکز رشد و خانه‌های خلاق در سراسر کشور شکل گرفته و دانشگاه پیام نور در جهت گسترش زیرساخت های علمی و فناوری گام برمی دارد.
وی به فعالیت های فرهنگی دانشگاه نیز اشاره کرد و اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی از جمله ۱۴ دبیرخانه دائمی در نقاط مختلف کشور برای انجام جشنواره‌های گوناگون در حال فعالیت هستند تا روح تحرک‌ و پویایی در دانشگاه حاکم شود.
وی با اشاره به اینکه روزگاری دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاه غیر حضوری و یا در اواخر هفته فعالیت داشت، خاطرنشان کرد: امروز این دانشگاه در تمامی ایام هفته مشغول ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان و جامعه هدف خود است.
آیت الله حبیب الله شعبانی در دیدار ریاست و معاونین دانشگاه پیام نور کشور و همچنین ریاست و مدیران ستادی دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه دیدار با مجموعه‌های علمی و پژوهشی برای انسان ایجاد شعف می‌کند، اظهار داشت: استان همدان از نظر علمی و پژوهشی دارای بزرگان فراوانی، خصوصا در عرصه علوم انسانی است و این یکی از ویژگی‌های این استان محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۶۵ درصد رشته‌های دانشگاه پیام، رشته‌های علوم انسانی است، گفت: تحول در علوم انسانی موجب تحول در علوم تجربی می‌شود، حتی اولین تحولات در تمدن جدید غربی نیز از تحول در علوم انسانی رقم خورد، بنابراین علوم انسانی دارای اهمیت بسیاری است، البته تحول در آن نیز به سادگی رخ نمی‌دهد.
امام جمعه همدان با بیان اینکه متاسفانه گاهی از موارد علوم انسانی در جامعه کم اهمیت جلوه داده می‌شود، یادآور شد: علوم انسانی مبدأ تحولات پیچیده است و حتی تعریف نوع تمدن و کیفیت تمدنی که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و زیربنای آن، در علوم انسانی محقق می‌شود.
وی با تأکید بر لزوم توجه به میزان قدرت و قوت هیئت علمی در دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: هر چه از اساتید برجسته و برتر در دانشگاه استفاده شود، می‌توان انتظارات بیشتری را در عرصه در تحول در علوم مختلف را داشت و حتی حضور اساتید توانا و برتر در جذب دانشجو نیز بسیار موثر است.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه بومی بودن دانشگاه پیام نور از نکات برتر این دانشگاه است، گفت: سیستم و‌سبک‌ آموزشی که در این دانشگاه بر اساس بومی بودن است، از نکات بارزی است که امیدواریم دیگر دانشگاه‌ها نیز این سیاست را در نظر بگیرند و در جهت اجرا شدن آن تلاش کنند، چرا که عدم توجه به این اصل ، مشکلاتی را در عرصه آموزشی ایجاد می‌کند.