رئیس مرکز امور بین‌الملل دانشگاه پیام نور خبر داد: امکان ارسال تأییده مدارک تحصیلی دانشگاهی به مؤسسه بین‌المللی ارزشیابی (WES) در مرکز امور بین‌الملل از طریق پست الکترونیکی دانشگاه
رئیس مرکز امور بین‌الملل دانشگاه پیام نور خبر داد: امکان ارسال تأییده مدارک تحصیلی دانشگاهی به مؤسسه بین‌المللی ارزشیابی (WES) در مرکز امور بین‌الملل از طریق پست الکترونیکی دانشگاه

رئیس مرکز امور بین‌الملل دانشگاه پیام نور از فراهم شدن امکان ارسال تأییدیه تحصیلی مدارک دانشگاهی به مؤسسه بین‌المللی ارزشیابی مدارک((WES) در مرکز امور بین‌الملل از طریق پست الکترونیکی دانشگاه پیام نور خبر داد.

به گزارش یوپنا، دکتر مجتبی سلطانی احمدی هدف از اجرای این طرح را تکریم ارباب‌رجوع، چابک سازی و سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به درخواست‌های مراجعین عنوان کرد و اظهار داشت: با پیگیری‌ها و مکاتبات صورت‌گرفته در مرکز امور بین‌الملل دانشگاه پیام نور با مؤسسه بین‌المللی ارزشیابی مدارک((WES مقرر شد تا با توافق صورت‌گرفته، ارسال تأییدیه مدارک تحصیلی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و ارسال آن به مؤسسه مذکور که مستلزم طی نمودن مراحل پیچیده، پرهزینه و زمان‌بری بود، از این به بعد از طریق پست الکترونیکی دانشگاه پیام نور صورت پذیرد.
شایان ذکر است که تا پیش از این، روند انجام این کار به صورت فیزیکی صورت می‌گرفت و ارباب رجوع ناچار بود با مراجعه به مرکز امور بین‌الملل دانشگاه، مدارک تحصیلی خود را به کارشناس مربوطه ارائه نماید. کارشناس بعد از رؤیت و راستی‌آزمایی، مدارک ممهور شده را داخل پاکت پستی قرار داده و تحویل متقاضی می‌داد‌. در مرحله بعد متقاضی می بایست با مراجعه به دفاتر پستی، نسبت به ارسال پاکت از طریق پست اقدام می‌نمود.
سلطان احمدی گفت: دانشجویان و متقاضیان عزیز می‌توانند جهت ارسال تأییدیه تحصیلی خود از طریق پست الکترونیکی int@pnu.ac.ir با کارشناسان مرکز امور بین‌الملل دانشگاه پیام نور مکاتبه نموده و راهنمایی‌های لازم را کسب نمایند.
وی با عنوان اینکه مرکز امور بین‌الملل دانشگاه با ایجاد این امکان موفق شد سهم به سزایی در کاهش قابل اعتنای تردد ارباب رجوع و در نتیجه کاهش هزینه‌های متقاضیان و همچنین دانشگاه ایفا نماید بیان داشت: توافق صورت‌گرفته با مؤسسه بین‌المللی ارزشیابی مدارک (WES) تأثیر زیادی در صرفه‌جویی در وقت و انرژی خواهد گذاشت و نیز موجب تسریع در روند انجام امور و پاسخگویی و در نهایت رضایت ارباب رجوع خواهد شد.